Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż kratek nawiewu oraz listwy ozdobnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym pomalować boczne nawiewy oraz listwę ozdobną deski na kolor nadwozia.

Czy ma ktoś jakiś manual demontażu lub sam demontował te elementy?

Samochód nowy z salonu więc pasuje nie połamać tych elementów :-)

 

Dodano: 22 lut 2015 - 12:22

Poradziłem sobie sam :-)

Listwa jest na mocnych zatrzaskach, odpinane trzeba zacząć od strony kierowcy kierując się w stronę nawiewu. Po prawej nawiew wyskakuje bez problemu, trzeba tylko zdemontować element ozdobny i sam nawiew się wsadza ponownie. Po stronie kierowcy demontaż trzeba zacząć od strony drzwi, z czuciem odciągnąć nawiew i powinien wyskoczyć

post-43626-0-90557200-1424604061_thumb.jpg

post-43626-0-54879200-1424604107_thumb.jpg

post-43626-0-11910500-1424604145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

 

Pozwolę sobie odświerzyć temat żeby nie zakładać nowego.

Rozleciał mi się suwak którym reguluje się kierunek strumienia powietrza w środkowej kratce od strony pasażere.

W związku z tym jestem zmuszony kratkę zdemontować aby wydobyć części które tam zostały no i oczywiście później wszystko złożyć do kupy.

Demontowałeś co prawda kratki boczne ale podejrzewam, że środkowe mocowane są podobnie i technika ich demontażu będzie taka sama. (a może się mylę?)

Napisz jak ty demontowałeś kratki? Czy używałeś jakiś narzędzi? Jak to zrobić żeby nie zostawić śladów na kokpicie?

Może ktoś inny ma doświadczenie w tym temacie ?

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Problem dotyczy oczywiście mojej Meggie III Grandtour ph1 2010 r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja demontowałem już dwa razy kratki nawiewu te pośrodku kabiny bo mi też najpierw w jednej kratce (od kirowcy), potem w drugiej (od pasażera) urwał się suwak ustwiający kierunek nawiewu lewo-prawo, demontaż jest prosty i aby naprawić (skleić zaczep)udało mi sie rozmątować kratkę na czynniki pierwsze, przy okazji wyczyściłem wszysko dokładnie :rolleyes:

ps. należy tylko uważać aby nie zgubić blaszki ktoóra jest przy pokrętle zamykajacym dopływ powietrza do kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Domyślałem się, że nie jest to jakaś skomplikowana operacja tylko chodziło mi o to jak się do tego zabrać?

Jakie narzędzie, gdzie włożyć, co podważyć żeby nie zniszczyć (albo jak najmniej) kokpitu albo czegoś nie złamać.

Gdybyś mógł napisać krótką instrukcję, byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest na rzeczy z tymi suwakami bo u mnie w obydwu bocznych kratkach "rozpindoliły się" przy przecieraniu deski jakimś antykurzowym pachnidłem. Żabojady przyoszczędziły na tym drobiazgu bo konstrukcja suwaka jest mizerna. Jak doczekam manuala od kol Barnaby27 to może spróbuję również u siebie to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że meganka III jest praktycznie złożona na spinki, warto zaopatrzyć się w zestaw dźwigni do zapinek/tapicerek - koszt od 20-120zł. Wystarczy wpisać na allegro "dziwgnie do zapinek".

Ja mam i korzystam. Zwracają się bardzo szybko, bo jedna spinka może kosztować kilka zł, ale też z ich wykorzystaniem nie niszczymy innych elementów auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyjąć tą kratkę ręcznie bez użycia narzędzi ale kratka ani drgnie.

Za bardzo nie ma za co złapać. Nie wiem też czy po prostu złapać z obu boków i ciągnąć ile sił aż w końcu puści?

Czy lepiej nie bo coś w końcu się złamie.

Próbowałem też wyjąć tylko samą lamelkę na której był suwak (jak pisał kolega jar_khaos) ale nie wiem na ile ona jest elastyczna

bo żeby ją wyjąć trzeba ją sporo wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiszę tu wyjęcie kratki pośrodku deski rozdzielczej (podwójnej) pośrodku której jest włącznik świateł awaryjnych

1. wyjmujemy ramkę kratki wentylacyjnej, trzyma się na zaczepach, które jednak łatwo sie poddają, należy ją z boku podważyć z wyczuciam i tak aby można było ją uchwycić i zdjąć,

2. odpinamy kabel od włącznika świateł awaryjnych,

3. w desce zostaje wewnetrzna część kratki (lewa i prawa) połączone ze sobą należy ją pociagnąć czyt. odczepić od kanałów wentylacyjnych pod deską, przy wyciąganiu należy uważać aby nie wypadła blaszka od pokrętła zamykajacego dopływ powietrza do kratki, jesli wypadnie łatwo jednak właożyć ją na miejsce,

4. wtedy możemy rozebrać kratkę na czynniki pierwsze, należy pociagnąć i wyciągnąć z zaczepów poszczególne blaszki kratki, poszczepiane są ze sobą taką gumą - ją zostawiamy w spokoju, mamy wtedy łatwy dostep aby naprawić (ja skleiłem) ten nieszczęsny suwak oraz możemy wyczyścić cały wewnetrzny syfek z kratki,

5. zmontowanie wszystkiego w odwrotnym kierunku,

 

ps. może sie tak zdażyć, że zaczepy trzymające ramkę nie chca puścić i przy wyciąganiu wyjdzie razem z nią i wewnętrzna część kratki, to też dobrze należy wtedy od wewnętrznej strony kratki podważyć te zaczepy napewno puszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Właśnie o coś takiego mi chodziło.

Jak tylko znajdę chwilę spróbuję ponownie podejść do demontażu kratki tym razem zgodnie z manualem.

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie jest demontowalna, jest na stałe przyczepiona do kokpitu. Bez ingerencji w deskę nie zdemontujesz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jestem tu nowy a chce troszke zmienic swa megi z 2015. Moje pytanie brzmi gdzie dostane takie elementy nawiewu jak u kolegi Juras386 oczywiscie razem z ta listwa z rs bo na aledrogo nie ma nic ciekawego.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!