Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Udało mnie się dziś po powrocie sprawdzić,

napięcie na 4 pinie wtyczki AN jest, na bezpieczniku 24 napięcie także jest obecne, natomiast już we wtyczce przy reflektorze już nie. Przewód wychodzący z wtyczki AN jest bialo-rozowy, natomiast ten, który wchodzi do reflektora jest zielono-czarny, więc albo jest jeszcze jakieś połączenie gdzieś za silnikiem którego nie widzę, albo mylę fakty odnośnie przewodu z wtyczki AN czy wchodzi nim sygnał do przekaźnika od włącznika czy też wychodzi od przekaźnika do reflektora.

Przeglądałem dziś jeszcze schematy i trapi mnie jedno, jeśli wiązka 227 (reflektor) oraz 1337 (skrzynka połączeń i bezpieczników w komorze silnika) wchodzą do kabiny i dalej do 260 (skrzynka bezpieczników w kabinie) to gdzie jest to połączenie przewodów co pisałem wcześniej?? Oraz drugie, napisane jest żeby nie wyjmować bezpieczników 24, 25, 26 ... A wyjąłem 24 żeby sprawdzić. Czym to może skutkować??

Edytowane przez Polini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy to napięcie na pinie 4 AN zanika po wyłączeniu świateł mijania? Czy to na pewno ten pin. W wtyczce przy lampie pin 4 to mijania a 3 masa- tak jest przynajmniej na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się rozwiązała sama. Chyba.. zobaczymy na jak długo, dziś podlaczylem interfejs OBD bluetooth, który zakupiłem jakiś czas temu. Pod torque sprawdziłem błędy Ale i tak niczego nie znalazł. Mimo wszystko zrobiłem na czyszczenie błędów. Po włączeniu świateł zaczęło świecić, czary z mleka.

Dzięki z zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich, chciałbym odgrzać temat bo mam ten sam problem brak świateł mijania, żarówki nowe świecą na krótko, bezpieczniki całe. Ale we wtyczce do reflektora brak prądu na kabelku niebieskim na zdjęciu. Na konsoli pojawia się że światło jest włączone. Czy to coś mówi, choć wczoraj sprawdziłem u kolegi w lagunie też brak prądu w tym kablu. Proszę o pomoc.:)

 

post-28244-0-34949700-1441885338_thumb.jpg

Mam jeszcze pytanko czy wiecie który przewód we wtyczce odpowiada za światła mijania ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bezpieczniki są ok. :) nie wiem dokąd te przewody niebieskie lecą, więc nie mogę ich sprawdzić. jakby ktoś podpowiedział idą do tej wtyczki w ... to sprawdzę. widziałem schemat elektryczny ale nie wiem który kabel odpowiada za co, jak ktoś wie to niech się wypowie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny we wtyczce:

1 biały lub szary (w zależności czy lewa czy prawa lampa)- kierunkowskaz

2 niebieski - pozycyjne

3 czarny - masa

4 fiolet - mijania

5 beżowy - dzienne

6 zielony lub brązowy - drogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i dzieki ale w moim scenicu III jest pięć przewodów tak jak to widać na zdjęciu powyżej.

1biało jakis

2niebieski

3czarny

4filetowy

5brązowy

I jeżeli czarny i foletowy to mijania to prąd w nich jest (masa czarny)

Edytowane przez zeberka_com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam czy może ktoś wie coś na temat świateł w megane 3. Po lewej stronie nie mam prądu na światła mijania reszta wszystko ok. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie i pod maska są ok. 

lapka2.gif

PRZYPOMNĘ FRAGMENT REGULAMINU

4.1 Przed założeniem nowego tematu, należy upewnić się czy temat nie został już wcześniej poruszony i czy nie jest już udzielona odpowiedź na dane pytanie.

4.2 Przed założeniem nowego tematu bezwzględnie należy skorzystać z opcji >>szukaj.

4.3 Jeżeli dany temat już istnieje, a nie ma w nim odpowiedzi na nurtujące nas problemy, to należy zadać pytanie w już istniejącym temacie. - przeniosłem mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!