Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Orginalne felgi na Allegro


andnow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was kupował może felgi oryginalne felgi Renault na Allegro? Jest kilka takich aukcji, w których sprzedają takie felgi (przykładowe dałem poniżej) w cenach 1300-1400 zł. Felgi są rzekomo nowe (w jednej z aukcji info "z francuskiej sieci dystrybucyjnej"), ale ich ceny mają się nijak do tych z ASO - za 16-ki życzą sobie 820 zł za sztukę! Podejrzewałbym, że to jakaś fake'owa aukcja na Allegro, ale jest przynajmniej kilku sprzedawców z takimi kołami, goście mają długą historię i pozytywne komentarze, więc o co chodzi??

 

http://allegro.pl/nowe-oryg-felgi-alu-renault-megane-iii-scenic-16-i5064808640.html

http://allegro.pl/felgi-renault-laguna-3-scenic-3-megane-3-16-nowe-i5085725987.html

http://allegro.pl/felgi-aluminiowe-renault-megane-scenic-16-nowe-i5064725135.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupowałem stalówki na zimę, oryginalne Renault, rzekomo nieużywane. Rzeczywiście ładnie wyglądały, ale przed montażem poprosiłem gumiarza, żeby wrzucił same felgi na wyważarkę - wszystkie krzywe. A gość też miał samo pozytywy. Ostatecznie kupiłem nowe Magnetto.

 

Jak chcesz to próbuj. Najpierw się upewnij, że kupujesz od firmy i dostaniesz paragon. Wtedy możesz sprawdzić czy proste i jak będzie coś nie tak - odesłać. Zgodnie z nowym prawem muszą oddać całą kwotę, razem z kosztami wysyłki do Ciebie, więc ponosisz tylko koszt odesłania (ok. 50 zł.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem komplet felg aluminiowych właśnie na jednej z takich aukcji we wrześniu 2011 roku. Wybrałem identyczne jak miałem fabrycznie - wzór z megane III privilage. Zapłaciłem po krótkich negocjacjach 1100 zł za cztery. Sprzedawca dowiózł mi je do Warszawy, mimo że sam był z Poznania lub okolic (akurat często miał tu interesy). Felgi były jak najbardziej oryginalne i nieużywane, choć na jednej zauważyłem ślady ząbków szczęk rozporowych z wyważarki (po wewnętrznej stronie). Inna miała drobniutki ślad obicia na krawędzi, ale bez żadnych śladów zakładania opony. Na pozostałych tez nie zauważyłem śladów zakładania opon, co zresztą potwierdził mi znajomy wulkanizator. Sprzedawca wyjaśniał, że felgi pochodzą z fabryki, z jakichś względów mu nieznanych (lub nie chciał powiedzieć - choć nie sądzę) nie zostały użyte do montażu i poszły do wyprzedaży. Fabryka czasem robi takie opróżnianie magazynów i jest sporo chętnych handlarzy, bo cena jest niska. A w magazynie nie zawsze są traktowane delikatnie, stąd mogą być jakieś rysy. Wybrałem oryginalne felgi, bo po pierwsze miałem pewność, że będą bez żadnych problemów pasować i będą miały dokładnie ten sam rozmiar co powinny - co przy kupnie zamienników się nie zdarza, choć felgi oczywiście pasują. A po drugie pomyślałem, że w razie jakiegoś uszkodzenia jednej z felg mam na zamianę w każdej chwili kolejną felgę. Felgi były w oryginalnych pudełkach, ale bez numerów Renault, w workach gąbkowych - tak jak to zwykle bywa. I jeszcze jedna uwaga: wśród czterech felg trzy były produkcji tureckiej, a jedna chińskiej. Z zewnątrz wyglądały identycznie (rozmiar i oznaczenie dokładnie to samo), ale wewnętrzna powierzchnia ramion była troszkę inna. Po sprawdzeniu u siebie w samochodzie, że mam tureckie poprosiłem sprzedawcę o wymianę tej jednej, co bez problemu zrobił (również mi dowożąc) . W związku z tym mam drugi komplet identycznych pod każdym względem co kupione z autem felg. Na komplet z allegro założyłem opony zimowe, bez problemu dały się wyważyć ciężarkami przyklejanymi i do dziś służą mi bez najmniejszego kłopotu. Felgi nie miały środkowych kapselków, ale te oczywiście się wyjmuje i przekłada. Dodany był za to komplet wentylów - też były fabryczne, bo miały te same, co moje - dość dziwne i niespotykane kapturki.

Reasumując ja akurat jestem bardzo zadowolony z tej transakcji. Osobiście nie jestem zwolennikiem podróbek i zamienników - preferuję stan auta oryginalnie fabryczny. Jeśli ktoś ma podobne preferencje to polecam oryginalne felgi niż jakieś inne. Oczywiście kupowanie w ASO to przepłacanie. A takie rozwiązanie ma te zalety, że rozmiar jest idealny, ma się zapas w każdej chwili, a poza tym np. w razie zgłoszenia szkody z ubezpieczenia liczona jest wartość oryginału wg cen ASO, która jest znacznie wyższa niż innej felgi. Czasem zdarzają się też sprzedający felgi, którzy od razu po kupnie auta wymienili koła na większe i pozbywają się felg fabrycznych. Też warto takimi się zainteresować.

PS.

Rozważałem też kupno na zimę kompletu nowych felg stalowych z ASO lub z allegro. Ale w obu przypadkach jak bym nie liczył kupno aluminiowych było znacznie tańsze! No, bo trzeba byłoby dokupić jeszcze komplet kołpaków i 20 nowych śrub do felg stalowych.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w obu przypadkach jak bym nie liczył kupno aluminiowych było znacznie tańsze!

Ja liczyłem na różne sposoby i aluminiowe nigdy nie wychodziły taniej. Za stalówki Magnetto dedykowane do Megane zapłaciłem 680 zł., komplet śrub 80 zł., kołpaki 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stalówki dedykowane

No właśnie. Ja brałem pod uwagę wyłącznie oryginalne, kołpaki też nowe i oryginalne. A poza tym wygląd aluminiowych jest lepszy, no i nie trzeba martwić się, że kołpaki ukradną, albo się je zgubi. Od wielu, wielu lat w zimie używam także aluminiowych felg i przy regularnym myciu nigdy nie zauważyłem żadnych ewentualnych wpływów soli. Poza tym moim zdaniem działanie soli i brudu właśnie na stalowe przykryte kołpakami jest o wiele bardziej agresywne, bo nie można ich umyć, bez zdejmowania kołpaków (a kto tak robi?) - a nawet wtedy nie da się wcisnąć szczotki w głąb felgi - niż na aluminiowe.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne są tylko te za 1600 i jest to prawdopodobnie DEMO. Pozostałe dwa to FAKE

Spike96 ma rację co do tych tańszych, że to fake. Pisałem do wystawcy i jak to ujął, "są to repliki":). W sumie czytając uważnie aukcje, nie ma tam słowa o tym że producentem jest Renault tylko, że są to felgi DO Renault Megane. Spike96, co masz na myśli pisząc DEMO o tych trzecich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając opony jak i felgi można czasami trafić na takie, które były nowe na aucie w salonie, ale klient dopłaca i np. zamiast 16 chce 18 cali. Salon montuje mu za dopłatą 18 a 16 sprzedają. Prawdopodobnie jest tak i w tym przypadku. osobiście uważam, że jest to najlepsze bo można w niższej cenie dostać nowe felgi, które były tylko raz zakręcone na auto i nie jeżdżone. Widać to zresztą bo mają ciężarki. Podobnie trafiają się takie sytuacje z oponami. Ostatnio montowałem tak GoodYeara 205/55/16 gdzie znajomy wziął je po 150 złotych jako DEMO. Nie zawsze takie okazje się trafiają, ale czasami są i warto bo oryginalne felgi są przede wszystkim cięższe czyli trwalsze, twardsze i robią je renomowani producenci jak np. RONAL czy BORBET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając opony jak i felgi można czasami trafić na takie, które były nowe na aucie w salonie, ale klient dopłaca i np. zamiast 16 chce 18 cali.

Tak twierdził właśnie gość, który mi sprzedał na Allegro krzywe felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike96 ma rację co do tych tańszych, że to fake. Pisałem do wystawcy i jak to ujął, "są to repliki":).

W takim razie gość z tej pierwszej aukcji rżnie głupa, albo jawnie oszukuje. Na swojej aukcji wyraźnie napisał "Nowe, oryginalne montowane na pierwszy montaż fabryczny felgi model: PROTEUS". Na zdjęciach zamieszcza faktycznie model Proteus i jeszcze pokazuje zdjęcie oznaczeń oryginalnych -6,5 Jx16 CH5-47 (na każdej feldze 16") i 4003003839R PROTEUS, które są na wewnętrznej stronie ramion. Felgi takie były montowane fabrycznie w fazie I w wersji dynamique. Dla porównania podam, że dla felg SPIRALE jest oznaczenie 403000028R i również 6,5 Jx16 CH5-47 (te były w wersji privilage). Dodam jeszcze, że felgi oryginalne mają na ramieniu po wewnętrznej stronie znaczek renault.

Bo felgi z drugiej aukcji to rzeczywiści podróby. Z wyglądu podobne są do modelu SARI, a te chyba były tylko 17" do wersji bose (nie jestem pewien). Te trzecie wyglądają na kaleido.

W takim razie widzę, że ja miałem szczęście, bo trafiłem na normalnego sprzedawcę, który przywiózł mi felgi, obejrzałem je i dopiero zapłaciłem <_<

post-31542-0-41358800-1426106937_thumb.jpg

post-31542-0-73669200-1426106947_thumb.jpg

post-31542-0-44873200-1426107833_thumb.jpg

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!