Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu-jaka przyczyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Odkąd kupiłem auto czyli kilka tygodni temu mam problem z wypadaniem zapłonu. Objawy to mrugająca kontrolka i pyrkanie wydechu na wolnych obrotach ale co najlepsze tylko tego od strony kierowcy.

Po podpięciu kompa wyszło, że na 2 cylindrze rozpoznano wypadanie. Wymieniłem świece na nowe oraz tą cewkę na beru dziś. Po podpięciu kompa błędu już nie ma, czyli nie rozpoznaje wypadania ale dalej bulgocze na wolnych obrotach.

I tak się dzieje dopiero po kilku sekundach po zapaleniu auta, przez parę sekund jest ok.

Co o tym sądzicie?? Kompresja na cylindrach mierzona i jest ok.

 

Dodano: 17 mar 2015 - 19:44

kilka spostrzeżeń bo jeździe kilka minut temu

Najpierw wyświetlił mi się komunikat sprawdź wtrysk- świecił się z minutę a póżniej zblokowało mi auto i wyszedł komunikat usterka esp/asr i powyżej 3500 obr auto szarpało

zgasiłem auto godzina przerwy i znów auto hula ale cały czas z lewego wydechu od stronu kierowcy słychać pierdzenie czyli wypadanie zapłonu.

Wiem że w tych autach to bolączka i jeśli mieliście takie awarie jak się ich pozbyliście???

 

Dodano: 17 mar 2015 - 21:15

aha dodam tylko, że takie same objawy mam i na gazie i na benzynie, a gaz mam nówkę sztukę:)

 

Dodano: 20 mar 2015 - 14:59

Dziś podmieniłem cewki na inne nie wiem czy dobre objaw taki sam-ale raz pyrka bardziej raz mniej to samo jest z jazda nie raz jak zamienie cewki jakoś to działa auto lepiej żadko mróga check a nie raz nawet na wolnych obrotach mróga.

Dziś tak pozmieniałem cewki że zapił się wtrysk póżniej usterka esp a potem zapalił się akumulator i napis stop:)

po zgaszeniu auta i minucie postoju wszystko wróciło do normy.

Czy ktoś mądry może coś napisać bo jak narazie to forum jest do niczego nie przydatne a przecież po to jest założone:)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak narazie to forum jest do niczego nie przydatne a przecież po to jest założone:)

Forum to nie servis 24/dobę i to online. :bash:

Może po prostu nikt nie miał do tej pory takiego problemu.

Co chcesz, by ci ktoś bzdety pisał i byś przy okazji wymienił niepotrzebnie pół osprzętu silnia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może leżeć w zupełnie innym układzie- sprawdź lambdę 1 tzn. przed katalizatorem. Nie zawsze objawia się błędem, ale gdy jest leniwa to może dawać takie objawy, wprawne oko od razu zobaczy po wykresie sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są nowe tak jak pisałem wcześniej sonde sprawdze dziękuję. A czy może to być czujnik położenia wału? Tylko, że komp takiego błędu nie wywala.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie u mnie chodzi ładnie na obrotach słychać tylko pykanie z tyłu i co chwila włączają się nowe komunikaty

 

Dodano: 21 mar 2015 - 10:19

a od wczoraj kiedy po przekładałem cewki jest już najgorzej co chwila zapala mi się kontrolka sprawdź wtrysk a później usterka Esp asr i auto ciagnie tylko do 2500obrotowa później zapala się akumulator i napis Stop

 

Dodano: 21 mar 2015 - 10:23

a czy jest jakiś sposób aby zmierzyć cewki czy działają poprawnie bo nie mam skąd wziąć jeszcze trzech na pewno sprawnych aby włożyć na siebie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź widzę że kolega jest mysłowiec i ma megankę na benzynę czy jest opcja podjechać do ciebie i podmienić oczywiście za dobrą flaszkę dałbym bardzo wdzięczny bo nie mam skąd wziąć trzech sprawnych cewek oczywiście jeśli nie to zrozumiem i dziękuję

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledze marek-07 który pożyczył mi swoje cewki.

Niestety ich podmiana nic nie dała- to nie cewki. Gniazda są suche czyste a przerwa wynosi 0.75mm.

Ktoś ma pomysł co mam robić -wykluczamy świece, cewki, silnik ma dobrą kompresje, sonda ok.

Kto może mi pomóc??

Jedynie co dzieje mi się teraz to auto jeździ dużo lepiej na pb niż na lpg - na lpg od razu wywala mi błędy czyli sprawdź wtrysk, później usterka esp/asr i finalnie zapala się akumulator i stop. Zgaszę silnik. Zapale i wszystko znów jakiś czas działa. Brak słów...

 

Dodano: 22 mar 2015 - 12:57

Jedna wtyczka jest zepsuta tzn źle się dopina i w środku piny się ruszają czy to może być to?? Było by to błahe hihi może wiecie gdzie kupie wtyczkę bo na allegro nie ma.

Czy tylko serwis ma???

Edytowane przez onthefloor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!