Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Witam Was. Odkąd kupiłem auto czyli kilka tygodni temu mam problem z wypadaniem zapłonu. Objawy to mrugająca kontrolka i pyrkanie wydechu na wolnych obrotach ale co najlepsze tylko tego od strony kierowcy.

Po podpięciu kompa wyszło, że na 2 cylindrze rozpoznano wypadanie. Wymieniłem świece na nowe oraz tą cewkę na beru dziś. Po podpięciu kompa błędu już nie ma, czyli nie rozpoznaje wypadania ale dalej bulgocze na wolnych obrotach.

I tak się dzieje dopiero po kilku sekundach po zapaleniu auta, przez parę sekund jest ok.

Co o tym sądzicie?? Kompresja na cylindrach mierzona i jest ok.

Dodano: 17 mar 2015 - 19:44

kilka spostrzeżeń bo jeździe kilka minut temu

Najpierw wyświetlił mi się komunikat sprawdź wtrysk- świecił się z minutę a póżniej zblokowało mi auto i wyszedł komunikat usterka esp/asr i powyżej 3500 obr auto szarpało

zgasiłem auto godzina przerwy i znów auto hula ale cały czas z lewego wydechu od stronu kierowcy słychać pierdzenie czyli wypadanie zapłonu.

Wiem że w tych autach to bolączka i jeśli mieliście takie awarie jak się ich pozbyliście???

Dodano: 17 mar 2015 - 21:15

aha dodam tylko, że takie same objawy mam i na gazie i na benzynie, a gaz mam nówkę sztukę:)

Dodano: 20 mar 2015 - 14:59

Dziś podmieniłem cewki na inne nie wiem czy dobre objaw taki sam-ale raz pyrka bardziej raz mniej to samo jest z jazda nie raz jak zamienie cewki jakoś to działa auto lepiej żadko mróga check a nie raz nawet na wolnych obrotach mróga.

Dziś tak pozmieniałem cewki że zapił się wtrysk póżniej usterka esp a potem zapalił się akumulator i napis stop:)

po zgaszeniu auta i minucie postoju wszystko wróciło do normy.

Czy ktoś mądry może coś napisać bo jak narazie to forum jest do niczego nie przydatne a przecież po to jest założone:)

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowano przez aston76

bo jak narazie to forum jest do niczego nie przydatne a przecież po to jest założone:)

Forum to nie servis 24/dobę i to online. :bash:

Może po prostu nikt nie miał do tej pory takiego problemu.

Co chcesz, by ci ktoś bzdety pisał i byś przy okazji wymienił niepotrzebnie pół osprzętu silnia :?:

Świece wymień, wiesz kiedy były wymieniane?

Problem może leżeć w zupełnie innym układzie- sprawdź lambdę 1 tzn. przed katalizatorem. Nie zawsze objawia się błędem, ale gdy jest leniwa to może dawać takie objawy, wprawne oko od razu zobaczy po wykresie sondy.

Świece są nowe tak jak pisałem wcześniej sonde sprawdze dziękuję. A czy może to być czujnik położenia wału? Tylko, że komp takiego błędu nie wywala.

Edytowano przez aston76

Czujnik wału odcina jakby zapłon jednocześnie na wszystkich garach więc silnik albo gaśnie, albo obroty spadają i podnoszą się + problemy z odpaleniem.

a to nie u mnie chodzi ładnie na obrotach słychać tylko pykanie z tyłu i co chwila włączają się nowe komunikaty

Dodano: 21 mar 2015 - 10:19

a od wczoraj kiedy po przekładałem cewki jest już najgorzej co chwila zapala mi się kontrolka sprawdź wtrysk a później usterka Esp asr i auto ciagnie tylko do 2500obrotowa później zapala się akumulator i napis Stop

Dodano: 21 mar 2015 - 10:23

a czy jest jakiś sposób aby zmierzyć cewki czy działają poprawnie bo nie mam skąd wziąć jeszcze trzech na pewno sprawnych aby włożyć na siebie

Edytowano przez aston76

Niestety jedynie podmiana na sprawne cewki.

dziękuję za odpowiedź widzę że kolega jest mysłowiec i ma megankę na benzynę czy jest opcja podjechać do ciebie i podmienić oczywiście za dobrą flaszkę dałbym bardzo wdzięczny bo nie mam skąd wziąć trzech sprawnych cewek oczywiście jeśli nie to zrozumiem i dziękuję

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowano przez aston76

Wbijaj, namiary podałem na pw. Nie piję alkoholu także flaszkę zostaw i wypij ze znajomymi ;)

dziękuję ci bardzo na pewno się odezwę

Zanim zaczniecie podmieniać cewki wyczyśćcie dokładnie gniazda cewek. Wykręćcie świece i sprawdźcie szczelinę na elektrodach.

Gniazda są suche i czyste, a kolega o jakich szczelinach na elektrodach mówi? Chodzi o przerwę na świecach?

Edytowano przez aston76

Dziękuje koledze marek-07 który pożyczył mi swoje cewki.

Niestety ich podmiana nic nie dała- to nie cewki. Gniazda są suche czyste a przerwa wynosi 0.75mm.

Ktoś ma pomysł co mam robić -wykluczamy świece, cewki, silnik ma dobrą kompresje, sonda ok.

Kto może mi pomóc??

Jedynie co dzieje mi się teraz to auto jeździ dużo lepiej na pb niż na lpg - na lpg od razu wywala mi błędy czyli sprawdź wtrysk, później usterka esp/asr i finalnie zapala się akumulator i stop. Zgaszę silnik. Zapale i wszystko znów jakiś czas działa. Brak słów...

Dodano: 22 mar 2015 - 12:57

Jedna wtyczka jest zepsuta tzn źle się dopina i w środku piny się ruszają czy to może być to?? Było by to błahe hihi może wiecie gdzie kupie wtyczkę bo na allegro nie ma.

Czy tylko serwis ma???

Edytowano przez onthefloor

W serwisie nie dostaniesz jednej wtyczki tylko całą wiązkę za około 2,5 tys. zł. Szukaj po szrotach, ja za swoją wtyczkę do sondy lambda od strony instalacji auta zapłaciłem 5 zł na szrocie.

To nie wtyczka, bo wyjąłem te dwa kabelki i wpiąłem je bezpośrednio w cewkę i zero efektu.

Wiecie co jest ciekawe?? Zapłon wypada dopiero po ok 12 sekundach po odpaleniu auta, wcześniej chodzi dobrze.. I nie ma to znaczenia czy auto jest ciepłe czy zimne.

Jadę jutro do serwisu renault ale słyszałem także o autoreno z katowic, może oni taniej ogarną temat.

Dodano: 23 mar 2015 - 23:42

Panowanie a może pyrkanie z wydechu to dopalanie paliwa w wydechu co??tylko czy to by się też działo na lpg? ?

Dodano: 25 mar 2015 - 16:31

Witam panowie.

Mam wstępną diagnozę, po tym jak auto spędziło prawie 3 dni w serwisie w tarnowskich górach.

Uszkodzony sterownik- wgrali mi nowe oprogramowanie co ma niby pomóc, jeśli nie to wymiana bądź naprawa.

Czy znacie kogoś kto naprawia sterowniki z moich okolic???

Edytowano przez aston76

Uszkodzony sterownik

Mam w swoim aucie bardzo podobne objawy - który sterownik masz na myśli: gazu czy komputer auta?

onthefloor

Trochę za późno przeczytałem twój pierwszy post. Wręcz byłem pewny, że w twoim przypadku to przepustnica lub potencjometr pedału przyspieszenia lub czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym ale okazuję się co innego. Pisałeś o mrugającej kontrolce silnika:

Mrugająca kontrolka silnika:

1) wypadanie zapłonu powodującego uszkodzenie katalizatora

2) wypadania zapłonu powodującego emisję zanieczyszczeń

Edytowano przez arczi184

witam

chodzi o sterownik silnika w moim przypadku bardzo ciężko dostępny bo kolego do 1.6 silnika jest ich masa ceny od 70zł.

Co do mojego problemu hmm katalizator jest dobry raczej-wskazania są ok

Ale wszystko wskazuje na sterownik, bo po aktualizacji w serwisie, zapłon wypada ale kontrolki już mi nie wywala na kokpicie tak często.

Serwis powiedział, że na 99% jest to sterownik i myślę że po świętach wymienię, jeśli kupię i wtedy się zobaczy. Ciężki przypadek trzeba przyznać:)

Dodano: 03 kwi 2015 - 18:27

A propos sterownika jeszcze-czy numery dokładnie muszą się zgadzać? Czy można zaprogramować pod inne numery?? pytam bo nie mogę kupić sterownika dla mnie niestety..

Dodano: 08 kwi 2015 - 21:27

od kilku dni dochodzi problem z zapaleniem-auto ma problem bo przejechaniu troszkę km i ponownym zapaleniu-albo pali od cyku albo kręci i nic-trzeba wyjść z auta dać mu godzinę i znów działa:)

Dodano: 20 kwi 2015 - 21:35

Zamykam temat przyczyna to uszkodzony sterownik silnika i czujnik polozenia wału

Edytowano przez aston76

koledzy, pojawił się mi problem, moja meganka przestała ładnie pracować, ostatnio wyrzuciło mi problem zwarcia sondy do masy za katem, chwilowe wykasowałem, wczoraj pojawił się błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze, na wolnych obrotach w korku i kiedyś wcześniej zamigała mi kontrolka odb, wczoraj przed wyjazdem doszedł objaw, przy określonych obrotach np ok 2 tyś. silnik przestaje pracować na jeden cyliderna na chwilę albo czuć szarpnięcie, występuje zarówno na lpg jaki na benzynie.

Świece ok 3 tyś temu wymieniałem, cewki mam beru. Może być przyczyną zła praca sondy czy raczej na pewno cewka. 

Edytowano przez bartek.j

Sprawdź stan świec zapłonowych. Nie napisałeś jakiej firmy montowałeś.

Ngk vlinie nigdy wcześniej nie miałem z nimi problemu.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki PL-mireczek01

Edytowano przez bartek.j

Ale może montowałeś wadliwą świece albo szczelina nie jest prawidłowa.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się