Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu-jaka przyczyna?


Rekomendowane odpowiedzi

W serwisie nie dostaniesz jednej wtyczki tylko całą wiązkę za około 2,5 tys. zł. Szukaj po szrotach, ja za swoją wtyczkę do sondy lambda od strony instalacji auta zapłaciłem 5 zł na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wtyczka, bo wyjąłem te dwa kabelki i wpiąłem je bezpośrednio w cewkę i zero efektu.

Wiecie co jest ciekawe?? Zapłon wypada dopiero po ok 12 sekundach po odpaleniu auta, wcześniej chodzi dobrze.. I nie ma to znaczenia czy auto jest ciepłe czy zimne.

Jadę jutro do serwisu renault ale słyszałem także o autoreno z katowic, może oni taniej ogarną temat.

 

Dodano: 23 mar 2015 - 23:42

Panowanie a może pyrkanie z wydechu to dopalanie paliwa w wydechu co??tylko czy to by się też działo na lpg? ?

 

Dodano: 25 mar 2015 - 16:31

Witam panowie.

Mam wstępną diagnozę, po tym jak auto spędziło prawie 3 dni w serwisie w tarnowskich górach.

Uszkodzony sterownik- wgrali mi nowe oprogramowanie co ma niby pomóc, jeśli nie to wymiana bądź naprawa.

Czy znacie kogoś kto naprawia sterowniki z moich okolic???

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onthefloor

 

Trochę za późno przeczytałem twój pierwszy post. Wręcz byłem pewny, że w twoim przypadku to przepustnica lub potencjometr pedału przyspieszenia lub czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym ale okazuję się co innego. Pisałeś o mrugającej kontrolce silnika:

 

Mrugająca kontrolka silnika:

1) wypadanie zapłonu powodującego uszkodzenie katalizatora

2) wypadania zapłonu powodującego emisję zanieczyszczeń

Edytowane przez arczi184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

chodzi o sterownik silnika w moim przypadku bardzo ciężko dostępny bo kolego do 1.6 silnika jest ich masa ceny od 70zł.

Co do mojego problemu hmm katalizator jest dobry raczej-wskazania są ok

Ale wszystko wskazuje na sterownik, bo po aktualizacji w serwisie, zapłon wypada ale kontrolki już mi nie wywala na kokpicie tak często.

Serwis powiedział, że na 99% jest to sterownik i myślę że po świętach wymienię, jeśli kupię i wtedy się zobaczy. Ciężki przypadek trzeba przyznać:)

 

Dodano: 03 kwi 2015 - 18:27

A propos sterownika jeszcze-czy numery dokładnie muszą się zgadzać? Czy można zaprogramować pod inne numery?? pytam bo nie mogę kupić sterownika dla mnie niestety..

 

Dodano: 08 kwi 2015 - 21:27

od kilku dni dochodzi problem z zapaleniem-auto ma problem bo przejechaniu troszkę km i ponownym zapaleniu-albo pali od cyku albo kręci i nic-trzeba wyjść z auta dać mu godzinę i znów działa:)

 

Dodano: 20 kwi 2015 - 21:35

Zamykam temat przyczyna to uszkodzony sterownik silnika i czujnik polozenia wału

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

koledzy, pojawił się mi problem, moja meganka przestała ładnie pracować, ostatnio wyrzuciło mi problem zwarcia sondy do masy za katem, chwilowe wykasowałem, wczoraj pojawił się błąd wypadania zapłonu na 2 cylindrze, na wolnych obrotach w korku i kiedyś wcześniej zamigała mi kontrolka odb, wczoraj przed wyjazdem doszedł objaw, przy określonych obrotach np ok 2 tyś. silnik przestaje pracować na jeden cyliderna na chwilę albo czuć szarpnięcie, występuje zarówno na lpg jaki na benzynie.

Świece ok 3 tyś temu wymieniałem, cewki mam beru. Może być przyczyną zła praca sondy czy raczej na pewno cewka. 

Edytowane przez bartek.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!