Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,6 benzyna 2003


kfadratowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako ze moj pierwszy post, to imie me to Michal, wczesniej jezdzilem civiciem 5d '99. I teraz pytanie:

Mam mozliwosc do zakupienia taki samochod za smieszne pieniadze [mniej niz 20k] i mam pytanie, czy sa jakies rzeczy na ktore zwracac szczegolnie uwage? Nie mowie tu o blacharce czy czesciach uzytkowych.

Jak ten samochod powinien brzmiec?

Jak powinien przyspieszac?

Ile mniej wiecej powinien chlac na 100 w miescie?

Jak wyglada koszt czesci zamiennych? [ jeden z powodu sprzedazy hondy, wahacze na przod 700pln]

Co sprawdzac w ramach elektroniki?

 

 

I ewentualne dodatki o ktorych nie wiem/nie pomyslalem. Jakby ktos byl tak mily i podzielil sie wiedza bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mnie nie interesuje ile kosztuje prawy kierunkowzkaz tylko ogolna cena czesci, usterek elektroniki tez jest multum a mi chodzi o te najwazniejsze. Opisy jazdy jako "wielka radosc" tez mi duzo nie mowia. Tak na prawde to po przeczytaniu forum wyszlo na to ze megany sie pala, psuja i rozpadaja. A nie o to chyba chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy się lampki świecą po otwarciu drzwi, zapalniczkę czy działa i po zamknięciu drzwi (karta na zewnątrz o ile to hands free) wciśnij przycisk na klamce- powinien się samochód zamknąć. Sprawdź z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten samochod powinien brzmiec?

Jak powinien przyspieszac?

co za pytanie :?::?: powinien brzmiec NORMALNIE!!!!!!!! powinien przyspieszac NORMALNIE!!!!!
Ile mniej wiecej powinien chlac na 100 w miescie?
zużycie paliwa w cyklu miejskim powinno oscylowac w przedziale 8-9,5 litra

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy "NORMALNIE!!!!!!!! " bo na przyklad w mojej hondzie "NORMALNIE!!!!!!!! " to byl taki delikatny pisk przy przyspieszaniu i te silniki wydaja wyzszy dzwiek niz inne samochody to ja nie wiem czy to w meganie tez jest "NORMALNIE!!!!!!!! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu forum wyszlo na to ze megany sie pala, psuja i rozpadaja.

Pierwsze słyszę :?: Megany się palą :?: Chyba do jazdy :?:

Co do powyższych to zapewniam, że nie bardziej niż inne auta dostępne w PL.

Części nie są takie drogie - poczytaj choćby wątki o zmianie paska, a jak jeszcze co nieco potrafisz sam zrobić to już całkiem nie ma problema - chyba, że z wymianą żarówki, ale to wszystkie nowe auta różnych marek tak mają ;-)

Ogólnie to wiadomo, zależy jak trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ta odpowiedz Cie usatysfakcjonuje to normalnie znaczy tak jak inne samochody-dźwięk który wydają nie jest ani wyższy ani nizszy od przeciętnej geometrycznej/ważonej/mediany wszystkich innych aut a odchylenie standardowe dzwięku nie przekracza przedziału ufności. pasuje? nastepnym razem zadawaj prosze nieco bardziej sprecyzowane pytanie bo odpowiedz będzie z d....

silnik meganki brzmi jak zwykła rzedowa "czwórka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi czy chce, czy nie chce tylko rzucilem przyklad ze w hondzie tak mialem.

 

Human Resources, postawie przed Toba dwa takie same samochody z tego samego rocznika z tymi samymi silnikami i zakladam sie o moje dziurawe skarpety ze kazdy bedzie brzmial inaczej. Moje pytanie nie jest z d... tylko Ty albo jestes gluchawy albo nie chcesz slyszec roznic w pracy silnika.

 

Pierwsze słyszę Megany się palą Chyba do jazdy

 

Cytuje z tematu o serwiskie kilkianczyka na alejach:

Rura doprowadzająca powietrze z filtra powietrza do turbiny w niewiadomy sposób się zajęła.. pożar nastąpił w części tej bliżej turbiny, Powodu nie znam do dziś.

 

Fakt faktem, to nie benzyna ale jakos mnie to nie pociesza szczerze mowiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kupuj megany, a tego typu przypadek zdarzył się, jak widac, sporadycznie

i zakladam sie o moje dziurawe skarpety ze kazdy bedzie brzmial inaczej
jeżeli tłumik bedzie dziurawy tak samo jak Twoje skarpety to jestem głeboko przekonany ze dzwięk silnika będzie zróżnicowany.

zresztą zachęcam Cie gorąco kolego do przeczytania tego co napisałeś powyżej; jak mogę Ci powiedziec jak brzmią megany, skoro przed chilą powiedziałes że 2 identyczne auta, z tym samymi silnikiem i z tego samego roku nie brzmią tak samo... :?::?: :-/ jak widac nie da się znaleśc odpowiedzi zbiorczej skoro kazda w/g Ciebie brzmi inaczej..

pozdrawiam i nie podejmuję się dalszej bezowocnej dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz kupic renault skoro sa takie psujne :?: nie lepiej byloby wrocic do hondy? przeciez to takie dobre i niezawodne auta :?: Na pewno na forum hondy wymieniaja sie informacjami jak to ich fury, super lataja i nie idzie ich zajechac :?: Kazde auto sie psuje,pamietaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!