Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy P0110 i P0100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Renault Megane II Ph I Grandtour 2004, wersja oprogramowania 9.05. Od kilku tygodni mam problem z mocą auta. Otóż zrobił się ospały i przy większym obciążeniu silnika (od IV do VI biegu) w okolicach 3000 rpm auto potrafi delikatnie przyhamować i prawie wcale nie przyśpiesza. Wyczyściłem zawór EGR, sprawdziłem gruszkę od sztangi przewody podciśnienia, wymieniłem zawór odmy. Nic nie pomogło, więc poszukałem jeszcze trochę i odpiąłem wtyczkę od przepływomierza. Samochód odzyskał swoją sprawność więc wyczyściłem przepływkę, ale niestety nie pomogło. Jeżdżę na razie z odpiętą wtyczką. Jednak zamówiłem na allegro ELM 327 (za 40zł z przesyłką) podpiąłem się i sprawdziłem wartośći z wpiętą wtyczką wydają się być OK, po odpięciu pokazuje temperaturę -40 i brak przepływu powietrza. Sprawdzając błędy wywaliło mi P0110 i P0100, obydwa pojawiają się zarówno jak przepływka jest wpięta i wypięta (nie mogę usunąć tych błędów). Moje pytanie brzmi: czy za te dwa błędy odpowiada przepływka? Dodam jeszcze że nie mam żadnej kontrolki service na desce. W załączniku zrzut kodów błędów.

post-62927-0-84415600-1427985969_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: czy za te dwa błędy odpowiada przepływka?

Otrzymałeś odpowiedź, że tak.

 

wartosci po wpięciu wyglądają poprawnie.

Nie wiem po czym tak wnioskujesz, masz jakąś tabelę porównawczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tabeli, ale jeśli miałoby coś nie działać to by wcale nie działało. Trudno, ale dzięki, chciałem się upewnić że to przepływomierz. Chyba że może ktoś podać w jakich wartościach pracuje przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!