Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Szukałem na forum podobnego wątku, niestety nie znalazłem.

Meganka 3 1.6 110, nówka z salonu odebrana przed miesiącem, przebieg 1200 km. Rano uruchamiam i ruszam, na półsprzęgle lekkie falowanie, puszczam sprzęgło gaz do ponad 2000 i szarpanie czasami mocne /kangur/. Zmieniam bieg na dwójkę i też poszarpuje ale mniej. Gdy złapie temperaturę szarpanie ustępuje, wtedy na jedynce i dwójce przyspiesza płynnie. Zauważyłem też lekki lag na pedale gazu, duszę a reaguje z małym opóźnieniem. Wybieram się do aso ale nie chciałbym aby mnie zbyli. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie może co to może być? Dodam jeszcze, że Check się nie zapala.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ten post spadł mi z nieba, ponieważ przed wczoraj zauważyłem to samo w swojej Megance. Pierwsze co to pomyślałem że coś ze sprzęgłem, ale auto ma rok i jest użytkowane w sposób normalny więc było to dla mnie dziwne. Oczywiście po rozgrzaniu problemu nie ma. Czyli wychodzi, że się nie ma czym się przejmować, lać benzynę i jeździć dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Trzeba tylko obserwować czy się nie nasila. A swoją drogą to jest jakaś niedoróbka Renault. Samochód nie powinien tak się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w TCe jest to samo - jak jest zimny to przy rozpędzaniu czuć takie delikatne szarpnięcia w pewnym zakresie obrotów. Jak się zagrzeje jest ok. Możliwe że komputer przy zimnym silniku źle steruje dawką paliwa. Gdzieś czytałem, że jak ktos zrobił program to objawy zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, gdy silnik na zimnym trochę popracuje objawów praktycznie nie ma. Fourier co masz na myśli pisząc, że ktoś "zrobił program"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip tuning. Tak jak pisałem wcześniej - wydaje mi się że przy zimnym silniku jest źle dobierana dawka paliwa (źle zrobiona mapa zapłonu).

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem z tym szarpaniem w aso i zbyli mnie aktualizacją oprogramowania mówiąc, że niedługo na pewno będzie. He he he na pewno, ale nie do tego silnika, który oferowany bedzie w krajach trzeciego świata co najwyżej. Powoli tracę cierpliwość bo usterka ewidentne jest związana z temperaturą silnika. Czasami tak poszarpuje, że ujechać nie można. I koniec z tłumaczeniem, że ten typ tak ma bo to brednia jakaś. W końcu wszyscy użytkownicy meganek 3 z tym silnikiem się nie skarżą. Aso ewidentne bierze na przeczekanie.

Poza tym przejechałem 3 tys. Km 80% na trasie jak emeryt a najniższe spalanie wg kompa 8.7. Coś tu jest nie tak. Peugeota 307 nie musiałem docierać przez 3 tys. by palił poniżej 8 w takich samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!