Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Napinacze i pasy z 2007r w modelu z 2004 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić uszkodzone napinacze i dopinacze w moim Megane II z 2004r. i mogę okazje kupić.

-2 napinacze na przednie fotele,

-2 dopinacze na przednia fotele,

-2 pirotechniczne zwijane pasy tylne.

Jednak od modelu z grudnia 2007r. W związku z czym mam pytanie.

Czy wtyczki i całe elementy będą pasować?

Mam wersje kombi. Bo np. poduszka powietrzna pasażera w wersji z 2007r ma inne wtyczki i trzeba je odpowiednio przerobić.

Proszę o pomoc bo okazja może sie ulotnić. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacze to nie wszystko, jest jeszcze komputer sterujący tym wszystkim który po dzwonie należy wymienić (znajduje się pomiędzy siedzeniami pod dźwignią hamulca ręcznego) można też informacje o wystrzeleniu napinaczy usunąć ale tu musisz szukać naprawdę dobrego elektronika samochodowego bo byle cieć tego nie zrobi, no i są jeszcze czujniki (chyba przeciążeniowe się nazywają) które odpowiadają za odpalenie napinaczy - też je należy wymienić po dzwonie, jeżeli tego nie zrobisz to lampka od poduszek będzie świeciła nadal a cały system działał nie będzie,

tyle mogę Ci powiedzieć, natomiast czy pasują te ustrojstwa nie wiem, musisz wyciągnąć i porównać, wtyczki zawsze można dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

jestem po wymianie. Pasy tylne z pirotechnicznym zwijaniem od wersji 3d/5d a kombi różnią się tylko kontem pochylenia zwijacza. Aby wszystko działało należy wymienić mechanizm z kulką w zwijaczu. Proste przezbrojenie i pasy ładnie działają. Ze starych zwijaczy wyciągasz cały plastikowy (kolorowy) mechanizm z kulką (jest pod czarną pokrywką przymocowaną tylko na wcisk) i montujesz go w nowych pasach. Dzięki temu po zamontowaniu da się wyciągnąć pas i nie będzie blokowany przez mechanizm "z kulka".

Poduszki od wersji phII pasują do phI - sprawdzone ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!