Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja STAG


bartlomiej.wasilewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś posiada instalacje STAGA? W czerwcu mam zamiar montować taką instalację:

- Sterowniki- STAG Gofast

- Wtryskiwacze- Barracuda (polecał te droższe zamiast HANA 2550 zł)

- AC1?- nie pamietam co gaz man o tym mówił ale zapamiętałem nazwę

- Butla 59 l. Próbowaliśmy większa niestety plastik nie da rady.

- emulator + wlew w klapce od paliwa

Cena 2850 zł.

Dodał, że jest to idealny samochód do gazu tylko dobrze zestroić i dobre wtryskiwacze założyć.

Ogólnie mam zaufanie do tego gazmana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast staga gofast- stag qbox basic- ten sterownik jest 5 pln droższy.

Barracuda jest o 5-7 pln tańsza na sztuce niż hana.

Zamiast reduktora ac r01- polecam kme tur.

Ogólnie zestaw spoko. Ważne żeby monter był kumaty w Mławie masz Nowotoczyńskiego- tu bym się wybrał na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada instalacje STAGA? W czerwcu mam zamiar montować taką instalację:

- Sterowniki- STAG Gofast

- Wtryskiwacze- Barracuda (polecał te droższe zamiast HANA 2550 zł)

- AC1?- nie pamietam co gaz man o tym mówił ale zapamiętałem nazwę

- Butla 59 l. Próbowaliśmy większa niestety plastik nie da rady.

- emulator + wlew w klapce od paliwa

Cena 2850 zł.

Ja mam QBOX Basic, wtryski Dragon (chciałem Barracudy, ale monter ich "nie robi"), AC R01 (reduktor), butla 55l (630x225) - większa chyba nie wejdzie bez podnoszenia podłogi (kombi). Galerię z montażu w moim aucie możesz zobaczyć na lpg-forum w dziale galeria- montersko nie było to cudo (mimo, ze u chwalonego montera PITEC), ale regulacja w porządku. Pocisnąłbym montera o stelaż pod butlę (przykłady na ww. forum - szukaj po nazwisku Adam Rogowski) - podłoga jest plastikowa - przy dzwonie z tyłu butla może polecieć z podłogą na ziemię lub w jakimś hardcorowym przypadku w przód (siedzenia, bak...).

 

Użytkowo - zrobiłem nieco ponad 2000km. Żadnej różnicy wobec benzyny, pali 9,5-10l lpg na 100. Przy aktualnych temperaturach przełącza się na gaz po minucie, po ponownym odpaleniu ciepłego silnia od razu. Zimą będzie znacznie gorzej.

 

Polskie komponenty (Stag, Barracuda, AC) są na poziomie zachodnich, a tansze w późniejszym serwisowaniu. Dodatkowo dajesz pracę we własnym kraju.

 

Komponenty, które podajesz wydają się być ok, ważniejszy jest monter - Marek_07 podał gdzie jechać. Tam założą Ci jak należy (jest sporo galerii montaży tego montera i wszystko zgodnie ze sztuką + stroi z głową) . Jeśli tylko jest sensowny fachowiec w okolicy to nie ma co się zastanawiać tylko montować LPG - każdorazowy uśmiech na twarzy przy kasie na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oczywiście że Nowotczyński, zakładał mi do MGI- 170 tys. na gazie i nic (z wyłączeniem regulacji,wymiany filtrów oraz 1 wymiany MAP-300 zł).

Butla zmieści się 59l bo ją wkładaliśmy, próbowaliśmy nawet większą (65?) niestety plastik blokował. Dodam, że ten plastik na koło zapasowe to jakaś śmieszność, od razu jak to zobaczyłem pomyślałem o wgniocie do siedzeń podczas wypadku.

Jeżeli są to komponenty Polskie to tym bardziej nic nie zmieniam.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam instalację w Scenic 2.0 16v na sterowniku STAG 4 reduktor OMVL CPR,butla 50 l i zwykłe Valteki.Instalka śmiga jak złoto,spalanie 9-12 l/100 lpg a co najciekawsze to zapłaciłem 1777zł za wszystko z wlewem w klapce.Identyczną instalkę mam w CLIO 1.4 16v, i w Ignisie 1.3 16v,clio pali 8-10 l/100 a Ignis 7.5 -do 8 l/100.Instalacje stabilne ,jedyne co to wymiana filtrów.Co do Valteków to opinie że sa słabe idzie do kosza,jak wytrzymają 50 tyś.km to kupię nowe za stówkę i wymiana 20 minut.Tu link gdzie moża zamontować w jeden dzień- http://www.autogas-lpg.pl/--sam widziałem gościa z Łodzi.W Poczesnej sa dwie firmy i mają ceny identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam, że reduktor omvl nie jest w stanie obsłużyć silnika 2.0. Teorii o valtekach też nie będę komentował, swoje zdanie wyrobione praktyką i testerami na ten temat mam.

Zdecydowanie polecam założyć komponenty z półki średniej-wyższej jak wspomniałem wcześniej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Instalacje dzisiaj założona. Odnośnie spalania napiszę później.

Wlew mam obok wlewu benzyny i używam przejściówki. Dzsiaj podczas nalewania do pełna (butla 59 l.) nalałem 46,14 litra lpg, oczywiście gazu trochę było na strojenie gazwonika. Jednak po 40 l bardzo powoli wlewał się gaz, nigdy tak wolno nie wlewałem nawet w innych autach. Druga rzecz w starej Megance zawsze było mocne pyknięcie i Stop nalewania, tutaj mogłem lać i lać tylko w bardzo małej ilości aż wreszcie przestałem. Wie ktoś co może być przyczyną? stacja Orlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Śmigam renią od roku ale od dwóch dni na instalacji lpg STAG4 QBOX-BASIC reduktor tomasetto 4066 listwa wtrysków ac fajnie to funkcjonuje 2.500zł

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!