Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie opony i felgi aluminiowe do Megane III


karads

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od 2 dni jestem posiadaczem Megane III hatchback 1.6 16V :) Mam na niej felgi stalowe 15" i opony 205/65/15 lato już nie najlepszych lotów, kalkulator wybrał mi kilka różnych opon i wybrałem te chyba bardziej optymalne czyli 215/55/16 aczkolwiek na naklejce w aucie mam podany rozmiar opony 205/60/16 ale przy nim będzie prędkość jazdy wyższa o kilka kilometrów od tego co jest obecnie.

Teraz mam pytanie do Was jakiej szerokości powinna być felga do opony 215/55/16 , dodatkowo jak rozumiem najlepiej ET 43 . Może ktoś ma takie opony u siebie na aucie więc mógłby podpowiedzieć jakich felg szukać i może ktoś zna takową firmę w Łodzi .

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz obecnie opony inne niż przewiduje producent. Jeśli 15-ki to powinno być 195/65R15, a 16-ki to 205/55R16. Poprzedni właściciel zmienił na szersze bez korekty profilu. Inne wymieniane przez fabrykę rozmiary to 205/50R17, 225/45R17, 225/40R18 etc. Przyznam, że nie kojarzę 215. W Łodzi i okolicy znajdziesz sporo firm w których dobierzesz opony i felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwiach kierowcy mam naklejkę z rozmiarami trzech opon 205/65/15 , 205/60/16 , 205/55/17 , niestety w książkach do auta nie znalazłem żadnego rozmiaru opon dlatego moje pytanie. Według mnie te w/w ewentualne zamienniki nie bardzo pasują do siebie

 

Dodano: 04 lip 2015 - 10:46

Na drzwiach kierowcy mam naklejkę z rozmiarami trzech opon 205/65/15 , 205/60/16 , 205/55/17 , niestety w książkach do auta nie znalazłem żadnego rozmiaru opon dlatego moje pytanie. Według mnie te w/w ewentualne zamienniki nie bardzo pasują do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam żadnego takiego pakietu, chyba podjadę do salonu zapytać ponieważ sprawdzając w necie dane techniczne wszędzie podają jako główny rozmiar 195/65/15 a to co na aucie i naklejka trochę temu przeczy. Zmieniając na 16" z rozmiaru podawanego w necie najbardziej optymalny dla mnie jest 205/55/16 , natomiast z rozmiaru który jest na aucie wychodzi 215/55/16 . I mam teraz niewiadomą jakiej szerokości kupić felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj felgi już kupione :) 16" , szerokie na 7 , model Anzio Challenge , kolor sterling-silber . Na nie planuję założyć 205/55/16 GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

 

Meganka 2012.

Czy takie felgi będą dobre?

http://allegro.pl/7433-felgi-16-5x114-3-renault-laguna-iii-megane-i5193368616.html

 

Model: 7433

Kolor: Polerka+grafit

Średnica felgi: 16

Szerokość felgi: 6.5"

Rozstaw: 5x114.3

Głębokość osadzenia (ET): 40

Otwór centrujący: 66,1

 

Genralnie chodzi o ET.

Nie wiem czy dobrze znalazłem info, ale polecają od 40 do 47mm.

 

Czy odsadzenie wpływa dużo na komfort jazdy?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!