Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz raz jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

MeganeIIphI:

Szukałem na forum, dużo tego, ale nie znalazłem rozwiązania.

Problem:

Nie uruchamia mi się spryskiwacza - w ogóle nie słychać pompki, ani nie czuć ręką aby pracowała.

Dodatkowo nie uruchamiają się wycieraczki, które powinny się uruchomić na czas spryskiwania.

 

Odłączyłem pompkę i podłączyłem zamiast niej żarówkę 1,2W (nie miałem miernika przy sobie) i ta żarówka się nie zaświecała. Pompki samej w sobie nie wyciągnałem (nie wiedziałem jeszcze jak), więc jej nie sprawdziłem, ale "zakładam" że działa.

Problem chyba leży w zasilaniu.

 

Koledzy pisali o podobnych problemach, tzn.

1) silnik wyjęty sam działa

2) napięcie na kostce jest

a razem nie chce działać

Problem 1

Problem 2

 

Więc podejrzewam, że gdzieś są słabe styki, napięcie jest, ale pod obciążeniem jest za duży opór i nie dostarcza prądu.

 

Pytanie, czy ktoś wie gdzie szukać podejrzanych styków???

 

Pytanie dodtakowe: jak się dobrać do wszystkich bezpieczników (w razie porblemów) w komorze silnika??? Ja mogłem z ledwością sprawdzić kilka skrajnych (po odkręceniu obudowy oczywiście i wysunięciu o ile było to możliwe płytki ze stykami i bezpiecznikami), ale reszta dalej jest przykryta???

 

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BINGO !!!

 

Przyczyna - spalony bezpiecznik 15A opisany (piktogram) - jako RADIO !!

 

Jeszcze raz objawy, ku pamięci:

1) Brak spryskiwacza oraz włączenia wycieraczek na czas spryskiwania

2) Brak sygnalizacji ogrzewania szyby tylnej / lusterek, pomimo że szyba faktycznie jest ogrzewana

3) Nie działająca zapalniczka

4) Wyłączające się co jakiś czas radio (ok 20 min) - choć może to jest nie powiązane (niestety mam nieoryginalne radio).

 

Rozwiązanie - wymiana bezpiecznika.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!