Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowy samochód 2 problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Ostatnio stałem się posiadaczem drugiego samochodu ze stajni Renault. Pierwszy to Clio Grandtour 1.5 dci '11 drugi Megane III Grandtour 1.5 EDC '10.

Na megance mam 2 problemy o które chciałbym zapytać, nie chciałem zakładac 2 tematów w różnych działach tylko jeden.

1. Pierwszy problem dotyczy braku komunikatow głosowych przy niezapięciu pasów, światłach czy kierunkach. Doczytałem że chodzi najprawdopodobniej o uszkodzony głośniczek za zegarami. Pytanie jaki zamiennik lub gdzie kupić oryginal, oraz jak skomplikowane może być wymienienie uszkodzonego?

2. Drugi problem dotyczy komunikatu 'skontroluj układ wydechowy'. Samochód jest na gwarancji rok czasu więc usterka jeśli jest zostanie usunięta, jednak nie mogę zdiagnozowac czego dotyczy. Samochód pracuje odpala jeździ normalnie, biegi zmieniane są bezproblemowo, moc odpowiednia. Po wykasownaiu CLIPem błąd znika i pojawia się ponownie po 2-3 czy 4 uruchomieniu silnika nigdy w trakcie jazdy. Sprawdzaliśmy DPF samochód ma 129 tys km w tym czasie filtr wypalał sie 19 razy i teoretycznie pracuje normalnie. Czy macie jakieś sugestie do czego zaglądać aby to wyeliminować. Aha sam CLIP nie pokazal jako takiego błędu, wyskoczył jakiś błąd odnosnie skrzyni i adaptacja ale po tym wszystkim nic więcej nie ma.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za wszelką pomoc.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

Poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest to gwarancja renault tylko w firmie gdzie kupowałem. Dlatego chciałbym zdiagnozowac problem zanim do nich zaprowadze żeby nie pozbyć się samochodu za kilka tyg :).

Powiedzcie jeszcze odnośnie zegrarów, mam zwykłe nie elektroniczne i czy nie łatwiej i taniej jest wymienić zegrary całe? Będzie to działało?

Na allegro zegary sa po około 100 zl nawet mniej z wysyłką, a kwestia wymiany nie będzie aą tak problematyczna jak szukanie głośniczka i przelutowywanie go w moich.

 

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez hubcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest wbudowany w zegary

Można wymienić zegary ale:

Przebieg nie może być wyższy niż masz bo się nadpisze

Konfiguracja auta musi być wykonana na nowym liczniku

nr VIN będzie inny

Wszystko jest do zrobienia

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna gdzieś kupić sam głośniczek?

Albo najlepiej czy macie kogoś w okolicy Kielc kto mógłby to wykonać oraz diagnostyke samochodu?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez hubcio1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gwarancja jest na układ przeniesienia napędu, skrzynie automatyczną i silnik - pisałem że to dodatkowa gwarancja.

Jest to dodatkowa gwarancja na rok czasu przy zakupie.

Nie wiem czy to normalne ale nie wnosząc nic do tematu piszecie bardziej żeby napisać albo nie wiem dogryźć?

Irytujące to jest niestety.

 

Na gwarancji pewnie wyprostują i zniwelują problem komunikatu o kontroli układu wydechowego, chociaż sam wole wcześniej jechać na diagnostykę do Renault.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie pisało że ostatnie wypalenie było 600 km wcześniej.

We wtorek jestem w renault na diagnostyke a w pn do swojego mechaniora podskocze aby zobaczył FAPa.

 

Pozdrawiam

 

Dodano: 14 lip 2015 - 19:01

Więc jestem po diagnostyce w Renault.

Werdykt skrzynia do adaptacji a konkretnie sprzęgło 1.

Pytanie czy taka adaptacje może wykonać tylko Renault? Jeśli nie to gdzie mógłbym się z tym udać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podciągnąć adaptację pod gwarancję.

Adaptację skrzyni można zrobić za pomocą CLIPa.

Jak dokładnie, to niestety nie wiem, bo nie spotkałem jeszcze Meganki z EDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!