Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty


mik1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Po dwukrotnym czyszczeniu przepustnicy przez mechanika obroty po odpaleniu idealne a po przejechaniu jakiegokolwiek dystansu i zatrzymaniu wchodza na 1500obr/min..

przed czyszczeniem oobroty falowalyna na biegu jalowym raczej z tendencja do opadania niz podwyzszania..

mechanik stwierdzil ze przepustnica do wymiany..

moje pytanie- jak wyglada adaptacja przepustnicy? odbywa sie jakims specjalnnym programem? bo szczerze nie ufam ze zrobil ja prawidlowo..?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnica elektorniczna...dolot musze sprawdzic(choc mechanik powinien to chyba wziasc pod uwage- chociaz wiadomo jak jest) no i nie iwem czy wymienil uszczelke..

jest to auto ojca ale z tego pamietam to cos z ta rura do filtra jest kombinowane-przed filtrem jest taka puszka plastikowa nie wiem jakie ona ma zadanie?- i do tej puszki wchodzi waz pod ktory jest podlozone na obwodzie jakis plastk zeby ciasniej siedzial...ale to wszystko przed filtrem i nie wiem czy to by mialo jakikolwiek wplyw..

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam. po dlugiej przerwie:)

problem wysokich obrotow nie zostal rozwiazany do tej pory...

x

jednak w ostatnim czasie zostala wymieniona przepustnica/oringi/sonda lambda jednak i to nie pomoglo!

elektryk rowniez nie mial pomyslu..

x

przypadkowo natknalem sie jednak w necie na podobny problem gdzie winnym okazal sie regulator napiecia - pomimo ze napiecie trzymal dobrze to w jakis tam sposob zaklocal elektronike..

dalo mi to do myslenia poniewaz kiedy obroty sie podnosily mozna bylo je "zbic" wlaczajac klime lub podgrzewanie szyby..

rowniez wypiecie kostki podczas skoku obrotow natychmiast powodowalo ich unormowanie.

x

dzis wymienilismy regulator napiecia jednak po krotkiej trasie kiedy silnik sie rozgrzal problem wraca, po zatrzymaniu po kilku sekundach obroty zwrastaja:( do ~1500

nadal pomaga wlaczenie klimy/ogrzewania szyby..

x

co prawda po wymianie nie przeprowadzilsmy "adaptacji" na wolnych obrotach do zalaczenia wentylatora ale nie wiem czy to ma jakis wplyw - oczywiscie aku byl odlaczony przez jakies 2h podczas pracy...

x

ma ktos jakies pomysly - zwlaszcza patrzac na to ze mozna te obroty "zbic" wlaczajac klime??

x

 

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... oraz przypominam, że w j.polskim zdanie zaczynamy wielką literą - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty na rozgrzanym rosną bo nieszczelny jest dolot o czym pisał @pawlos

Do sprawdzenia uszczelki pod kolektorem dolotowym lub uszczelniacze czujnika temperatury lup MAP sensora.

Zwróć uwagę, że włączenie obciążenia mechanicznego powoduje ich drastyczny spadek, czyli mieszanka w tym czasie jest za uboga.

Podjedź na SKP na spaliny, żeby diagnosta to  potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!