Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zepsuty zamek, lewe tylne drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

No i przyszła na mnie pora, a piszę tak bo śledząc fora to jest to chyba jeden z mankamentów megi 3 generacji i często się spotyka.

Problem taki, że drzwi raz się zamykają raz nie, coraz częściej już zero reakcji, brak charakterystycznego trzasku/stuku bolca.

Myślałem, że się wybrudził popryskałem wd 40 sowicie parę dni jeżdżę i ciągle to samo. Wymienie zamek, jak rozumiem on już jest z siłownikiem.

Na allegro widzę za 50 zł, ale widzę też, że z hatchbacka i tu pytanie orientujecie się czy podejdzie taki pod grandtoura?

 

Dodano: 15 paź 2015 - 00:33

Ok temat w sumie można zamknąć. Znalazłem do mojego kombiaka na Allegro.

Pare uwag. Wersja hatch czy Gt pewnie nie ma roli, ale ogromną rolę ma to ilu pinowy jest Twój zamek. W przypadku tyłu są 4 lub 6 pinowe i od razu mówią, że w 6stkę nie można dać 4ki bo wywali bezpieczniki i to 2 ASO mi powiedzieli. Prawdopodobnie ma to związek z posiadanym mechanizmem do sterowania szyb-impulsywny czy manual.

Jeszcze jedno w żadnym ASO nie powiedzą wam raczej czy wasza Megi ma 4 czy 6 pinowy zamek. Nie widac na ich rysunkach(no chyba, że macie u was bardziej ogarniętych w tych sprawach ludzi) i jedynie możecie dla picu zamówić z nimi po vinie, przyjechać obejrzeć i obrócić się na pięcie, że rezygnujecie. W ASO zameczek 740 zł, kupiłem na Allegro za 40 zł.

Żeby sprawdzić nie trzeba ściągać zamka, zdejmujemy plastiki z drzwi, i palcami naciągnijcie osłonkę wiązki kablii zobaczycie ile wchodzi, odłączyć praktycznie nie idzie jak bez wyciągania wszystkiego. Trudno dostrzec, ja naciągnąłem i zrobiłem parę fotek z flashem. I policzyłem :lol:

Przy wymianie już nie ma łatwo trzeba wszystko zdjąć, odłączyć klamkę, mechanizm szyby...jest roboty.

Aha zaopatrzie się w spinki. Trochę pewnie pójdzie <piwko>

Edytowane przez F1Fanatic
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie, co prawda drzwi prawe przednie, ale tematyka ta sama: czy z racji niedziałania zamka może wyświetlać się błąd: Sprawdź poduszkę powietrzną?

Sytuacja wygląda w ten sposób, że po uruchomieniu silnika, zanim jeszcze ruszę, zamki próbują się same zaryglować, nie dają rady, więc się otwierają i wyskakuje błąd o poduszkach. Dodam tylko, że są dni gdzie wszystko działa normalnie - czyli autoryglowanie drzwi następuje dopiero po przekroczeniu prędkości 15-20km/h. Dziś odkryłem także, że po zamknięciu samochodu prawe przednie drzwi są otwarte. Nie wiem jeszcze, czy gdy nie wyskakuje błąd drzwi da się zamknąć normalnie te drzwi.

1. Czy cała ta sytuacja ma wspólny mianownik w postaci zepsutego zamka drzwi?

2. Czy na sytuację może mieć wpływ deszcz?

3. Zepsuty zamek, czy problemy z doprowadzeniem zasilania? Jak zdiagnozować?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawym ilu pinowy jest siłownik w mojej megance (m1 ph2). W ASO jak byłem na przeglądzie nie mieli siłownika na składzie i podali mi numer katalogowy tego siłownika. Kupiłem zamiennik i on ma 2 piny. Jeszcze nie doszło do jego wymiany, więc nie wiem czy nie czeka mnie wielka konsternacja jeżeli nie będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!