Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to możliwe, że jest jak piszecie - właśnie ze względu na rzadkie używanie tyłu. Ja nie liczę jak często używam, ale być może robię to nawet codziennie i nie ma w zasadzie różnicy pomiędzy przodem a tyłem (mam na myśli szybkość reakcji). Zaworek z tyłu mam zamontowany na wężyku przy zawiasie tylnej klapy (kombi). Dla przykładu, w Megane II mam za szeroki wężyk z jednej strony zaworka (minimalnie) i dostające się powietrze w zasadzie niweczy jego [zaworka] działanie. Tak wyszło, gdyż szukałem złotego środka pomiędzy długością wężyka, jego załamaniem i przygniataniem przez elementy klapy po zamknięciu (i w końcu tak zostawiłem, bo nie miałem innego wężyka pod ręką). W każdym razie w MIII wystarczy przeciąć wężyk mniej więcej na środku i zamontować zaworek. I jest dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pogoda zrobiła się nijaka i zacząłem częściej używać tylnego spryskiwacza. Płyn leci praktycznie od razu i wycieraczka częściowo nie wraca na sucho. Szkoda, że projektanci nie pomyśleli żeby dać dyszę bliżej środka lampy (szyby), a nawet całkiem z lewej albo zrobić ją na zasadzie mgłowego rozpylania. Jedyne co mnie ciekawi to stosunkowo małe ciśnienie płynu. Też tak macie? Nie pamiętam jak było przed montażem zaworka bo w lecie używałem tej funkcji sporadycznie. Czy ktoś kto ma zamontowany zaworek (najlepiej w miejscu gdzie widać wężyk po otwarciu klapy w kombi) mógłby nagrać filmik jak to jest u niego? Tak dla porównania. Ja swój postaram się wrzucić jutro.

 

2017-12-03

Oto filmik, prośba o info czy też macie takie kiepskie ciśnienie.

20171203_122454.mp4

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet tak ma być :-) Duże ciśnienie nie jest potrzebne, bo pomaga tu grawitacja. Tak mam również w Megane II. Z tego co kojarzę, to Skoda Octavia miała tu rzeczywiście większe ciśnienie, nie wspominając oczywiście o systemie stricte z VW (od dołu, poprzez tuleję osadzenia ramienia wycieraczki) - tam musiało być mocniej. Reasumując, mnie takie coś wystarcza, a ważniejsze jest to, że zaworek zwrotny spełnia swoją funkcję i nie ma 'latania' wycieraczki po suchej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wchodzi gładko i wężyk będzie się rozciągał na zaworku no ale o to chodzi żeby było szczelnie. Warto robić jak jest trochę ciepłej (elastyczność gumy). Najgorszy moment to spasowanie drugiego końca zaworka gdy jeden już mamy w wężyku. Nie da się obkręcać i trzeba lewa, prawa, wcisk. No i popatrz gdzie się wężyk zagina po zamknięciu klapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie za gruby wężyk mi się wydaje, gdzieś wyczytałem, że Dacie mają 6mm średnicy wewnątrz i 8 na zewnątrz. Dlatego zastanawiałem się czy ten zaworek z linku allegro nie będzie za mały. Będę w garażu to zobaczę jeszcze pod maską jakie tam idą.

Zaworek ma dokładnie w zgrubieniu 5,95mm a za zgrubieniem 4,98mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, lukas_wrocek napisał:

Mam podobne ciśnienie. Ale patrząc z fotela kierowcy nie widzę różnicy przed założeniem zaworka a po. 

Jakaś tam różnica jest chociaż nie piorunująca. Bez zaworka płyn leciał na tylną szybę po kilku ruchach wycieraczki. Szczególnie po kilku dniach nieużywania tylnego sprysku. Teraz leci już przy pierwszym ruchu więc jest ok tylko mam wrażenie, że zaworek stawia zbyt duży opór i bez niego płynu leciało chyba więcej. Wspomnienia jakby zamglone ale wydaje mi się, że tak było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko złudzenie :-) Zgadzam się z @lukas_wrocek, z fotela kierowcy specjalnie różnicy nie widać. Czy skracałeś wężyk oryginalny (pyt. to @lukas_wrocek), bo u mnie jest chyba dłuższy (ja go tylko przeciąłem i wstawiłem zaworek)?

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!