Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

- wymiana blokady skrzyni biegów.


Tomin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam jak założony watek istnieje już gdzieś, ale nie mogłem nic wykopać, a bardzo potrzebuję porady - jak w temacie, mam problem ze starą blokada skrzyni biegów. Kupiłem żonie auto gdzie była zamontowana blokada. Nie wiem nawet co to jest, bo kluczyk zupełnie czarny, bez jakiś oznaczeń. Chce ją wymienić tylko dlatego, że zacina się kluczyk i żona nie ma siły ani wyczucia by przekręcić. Chciałem wymienić na to: http://niedzwiedz-lock.pl/ ale szukam także opinii czy są jacyś inni producenci blokad? W moim aucie na pewno jest to z linku, ale nie mogę nawet znaleźć innych firm. Pytanie także jeszcze jedno - czy ktoś wymieniał blokadę? Ile mniej więcej takie coś trwa? Bo montaż wiem co i jak, ale czy da się zdemontować to w miarę szybko? Żona trochę panikuje, że nie chce auta, gdzie nie wie czy będzie mogła ruszyć z zakupów do domu ;)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja w poprzednim samochodzie (Renault Thalia) miałem blokadę tej firmy. Jest to polski produkt wytwarzany w Polsce. Rodzice też mają blokadę tej firmy w Scenicu II. W obu samochodach zakładaliśmy sami w garażu, a zamawialiśmy bezpośrednio od producenta, ponieważ było najtaniej (każdy pośrednik zgarnia swoją marżę). Co do wymiany blokady z jednej na drugą to może być problem. Jak się przykręca te "niedźwiedziowe" blokady to te śruby na koniec się zrywają (nie wiem jak to fachowo określić) więc nie ma szans, aby w normalny sposób zdemontować taką blokadę. Obawiam się wręcz że to jest nie do wykonania chyba, że szlifierka kątowa + jakiś młot udarowy z super wiertłem do metalu.

 

Przyszła mi jeszcze taka myśl do głowy, że można przestać używać tą blokadę skrzyni i zamontować blokadę kolumny kierownicy - http://www.zeder.pl/. Również bardzo skuteczna, ale osobiście nie miałem do czynienia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada to była kiedyś popularna i jakoś tam odstraszała, teraz to już raczej średnio. Jak będą chcieli go i tak zawiną, podjadą i wciągną na lawetę i tyle ich widzieli a blokadę sobie zdejmą w dziupli.

Ja bym lepiej dołożył dodatkowe odcięcie jakiegoś zasilania załączane ukrytym włącznikiem. Dodatkowo założyłbym przełącznik rozłączający zasilanie w gnieździe OBD i jakiegoś pinu sygnałowego.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona trochę panikuje, że nie chce auta, gdzie nie wie czy będzie mogła ruszyć z zakupów do domu

To niech nie zamyka blokady. ;) Jak będą chcieli ukraść auto, to ukradną i bez znaczenia czy będzie miało blokady, alarmy i inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka jest prawda.

Kuzynki mąż ma bardzo chodliwe auto, czyli Hondę Accord.

Już dwa razy do niej podchodzili, za pierwszym razem rozwalili zamki i plastiki wokół kierownicy, a za drugim razem czekała laweta, ale ktoś ich spłoszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja w poprzednim samochodzie (Renault Thalia) miałem blokadę tej firmy. Jest to polski produkt wytwarzany w Polsce. Rodzice też mają blokadę tej firmy w Scenicu II. W obu samochodach zakładaliśmy sami w garażu, a zamawialiśmy bezpośrednio od producenta, ponieważ było najtaniej (każdy pośrednik zgarnia swoją marżę). Co do wymiany blokady z jednej na drugą to może być problem. Jak się przykręca te "niedźwiedziowe" blokady to te śruby na koniec się zrywają (nie wiem jak to fachowo określić) więc nie ma szans, aby w normalny sposób zdemontować taką blokadę. Obawiam się wręcz że to jest nie do wykonania chyba, że szlifierka kątowa + jakiś młot udarowy z super wiertłem do metalu.

 

Przyszła mi jeszcze taka myśl do głowy, że można przestać używać tą blokadę skrzyni i zamontować blokadę kolumny kierownicy - http://www.zeder.pl/. Również bardzo skuteczna, ale osobiście nie miałem do czynienia.

 

Pozdrawiam.

Dzieki za odpowiedź - przepraszam, ze ja tak późno odpisuję, ale miałem sporo wyjazdów i brak czasu na internety. Przy okazji syn podjechał do warsztatu i stwierdzili, że nie dadzą rady tego usunąć. Ale już pisałem do tego bl i wiem, że da się to wymienić, choć nie na poczekaniu. Szukam jeszcze warsztatu gdzie mi to zrobią, bo nie wszyscy mają sprzęt.

Tego Zedera nie znam, ale tez sprawdzę. Ogólnie słyszę, ze blokady są skuteczne - na pewno przed amatorami, a tych też nie brakuje, dlatego chce wymienić blokadę a nie ją wywalić.

 

Dodano: 16 paź 2015 - 15:12

To niech nie zamyka blokady. ;) Jak będą chcieli ukraść auto, to ukradną i bez znaczenia czy będzie miało blokady, alarmy i inne wynalazki.

 

Włanie chodzi o to, że tamta blokada sama się blokuje. Bolec pewnie jest poluzowany czy nie wiem jak to tam dokładnie moze być. A alarmy i blokady nie sa po to by na amen zatrzymac kradzież, przeciez wiadomo. ale amatoraz zatrzyma, a innego spowolni - to zawsze dodatek do bezpieczeństwa samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!