Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Felgi zimowe Renault megane III 1.9 dci


ponte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem samochód na oryginalnych 17 calowych alufelgach z oponami letnimi.

Potrzebuje kupić felgi stalowe na zime.

Znalazłem używane oryginalne 16 cali et42.

Czy podejdzie to do mojego samochodu ?

Pisze bo widziałem różne et 43,42,47 i każda podobno do Renault Megane III.

Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiwszy stalówki firmy trebl 16,5J et 47

Edit : kur..wa co za szajs, nie polecam, na alledrożyźnie oficjalna aukcja firmy oponeo. Nowe, wprost od producenta, sprawdzane, sru tu tu tu. Zajezdzam do serwisu z tymi felgami, jeszcze w oryginalnych pudłach, pracownik zakłada pierwszą i oczy wybauszył, zakłada drugą, trzecią i czwartą. Wszystkie cztery nowe felgi są krzywe. Co za bubel, firma trebl. Nie polecam

 

Edit 03.11.2015 - dziś zabiera kurier, zobaczymy jak ustosunkuje się oponeo. Skandal żeby wszystkie 4 felgi nowe były krzywe.

Edytowane przez kambastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam pod ten temat problem śrub... na wulkanizacji przekładając alu na stalówki (z 17 na 16) stwierdzili, że śruby od alu (te z podkładką) pasują do stalowych i mogą być. Nie jestem mechanikiem, ale mam dziwne wrażenie, że auto inaczej się prowadzi. Wiem, że może to być kwestia opon (Barum Bravuris 3), ale w drugim aucie nigdy czegoś takiego nie odczuwałem po zmianie opon (fakt, że przekładka na tej samej feldze stalowej). Meganka szczególnie na bardzo dziurawych i krzywych drogach zachowuje się trochę nerwowo. Dodam, że tak przy 90 km/h pojawia się szum, taki jakby łożysko się kończyło - a tak nie jest. Podobne Barumy (2 generacji) używałem w drugim aucie 5 lat i nigdy takie odgłosy się nie pojawiały. Nadmieniam także, że jak dokręcali śruby to dość mocno męczyli się dokręcając kluczem dynamometrycznym. Czy w przypadku stalówek powinno się stosować "normalnych" śrub? Ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował, to mam do odsprzedania komplet felg stalowych R16 do megane III. Felgi z kół zapasowych, w stanie idealnym. Kupiłem, bo miałem zamiar u siebie założyć. Ale trafiły mi się aluski w dobrej cenie :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papuga

Jaka cena za komplet?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!