Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) A ja użytkuję swoją megi III już 7 rok, cały czas jeżdżę na ustawieniu klimatronika na "AUTO" i w "podstawowych" warunkach jazdy nawet w największy deszcz wystarcza aby szyby nie parowały szczególnie gdy klimat w aucie już się wyrówna. W sytuacji gdy na pokładzie mam wiekszą liczbę osób 2+, a jazda właśnie się zaczeła (wnoszona do wnętrza wilgoć na ubraniach i butach) wspomagam się czasem opcją "czysta szyba" która w moim odczuciu działa świetnie :) szybko osusza wnętrza i parowanie szybek mam z głowy. W ogóle jestem bardzo zadowolony bo parowanie szyb jest znikome, a jak już wystąpi to można szybko sobie z nim poradzić :)

PS. Sytuacja pogarsza się gdy auto stoi pod chmurką jest wyziębione przez całą noc na dworzu jest wiolgotno, a temperatura powietrza wynosi ok. -2 stopnie i na szybie przedniej jest już warstewka lodu do oczyszczenia, wtedy odpalam auto i włączam odrazu opcje "czysta szyba" i dzieje się tak że szyba przednia natychmiast od wewnątrz zajdzie warstewką mgły wtedy musi troche potrwać aby ta opcja nawiewu poradziła sobie z zaparowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja Megane III w grudniu będzie miała rok. Mam climatronic i od nowości jeżdżę na "Auto" i jest okay. Po przeczytaniu Twojego postu wczoraj z ciekawości wyłączyłem klimatyzację przyciskiem "AC OFF" i po minucie już miałem zaparowane szyby...

Jest to całkowicie normalne zjawisko. Po wyłączeniu układu klimatyzacji, cała wilgoć nagromadzona na parowniku jest wdmuchiwana do kabiny.

Po osuszeniu całego układu, co wymaga trochę czasu, parowanie zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelupi - Dzięki za informację. W sumie to jestem zwolennikiem jeżdżenia cały rok na klimatyzacji i niech komputer wszystkim steruje bo ewentualne późniejsze koszta napraw będą szły w setkach jak nie tysiącach złotych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!