Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana przegubu renault fluence 1.6 benzyna 110 koni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy w renault fluence wymienia się przeguby zewnętrzne, czy trzeba wymienić całą półoś. W moim aucie zaczyna być słychać przegub z lewej strony i zastanawiam się ile może mnie kosztować naprawa.Proszę o porady.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wymienioną lewą stronę, zbieram oferty na prawą stronę, gdyż słychać przeguby. Opcje mam takie - używka z allegro (ważne żeby miała oryginalne metalowe obejmy, bo jest duża szansa, że przeguby nie były ruszane i jeszcze sporo pojeżdżą, ale tu też się można "nadziać"). Kupno nowej "regenerowanej" półosi za 780zł, z czego starą trzeba oddać, lub zakup oryginału za 2200zł w ASO. Ponoć są dostępne same przeguby, ale mój mechanik ich nie poleca. Kiedyś natomiast słyszałem opinię, że przeguby są trudno rozbieralne, ale to jest tylko zasłyszana opinia. Ja na pewno będę wymieniał całą półoś, no i pewnie pójdę w wariant 780zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mój fluence ma dopiero 4 miesiące, temat mnie przeraził, bo w poprzednim autku-mondeo II przeguby wymieniałem praktycznie co roku, koszt max 250 zł. Prowokował do ostrej jazdy, nawrotki na ręcznym itp. Dla pewności pytałem w serwisie u Zdunka w Gdańsku, powiedziano że wymienić trzeba całą półoś cena 2700,-czas zdjąć nogę z gazu. I pytanko ile wytrzymuje przy normalnej jeździe? I czy faktycznie trzeba całą półoś?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lagunie 1.6 wymieniałem całą półoś, także po regeneracji. Gwarancja była na 100 tys. a przejechała ponad 150 tys. potem sprzedałem auto ale ze sprawną półośką.

Warto założyć regenerowaną pod warunkiem, że zrobiła ją firma która się naprawdę na tym zna.

Zawsze zwracam uwagę na stan osłon, ponieważ to przez ich zsunięcie zafundowałem sobie wymianę całej półośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!