Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klakson - działa w zależności od położenia kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z klaksonem. Nie działa, gdy koła ustawione są równolegle do nadwozia (prosto). Słychać klik przy naciskaniu ale nic poza tym. Czasem zadziała, gdy skręcę kierownicę w prawo lub w lewo tak mniej więcej o 1/4 obrotu.

Sprawdziłem bezpieczniki (wszystkie bo nie wiem który to - schemat a wygląd miejsca z bezpiecznikami to dwie inne bajki) i wszystkie są sprawne.

Jest ktoś w stanie mi pomóc? Mogę coś z tym zrobić sam czy muszę jechać do mechanika?

 

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga zabawa taka kontrola i ewentualna wymiana w ASO? Czy na przykład mój mechanik sam to może zrobić?

Albo lepiej, nie mogę gdzieś "popukać", żeby to naprawić?

 

PS.Który bezpiecznik jest od klaksonu?

post-86491-0-62572000-1448064671_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiunowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest wewnątrz klapki, lub w instrukcji obsługi (do ściągnięcia po polsku z Moje Renault).

Oprócz ElCarsu w Kaczorach jest jeszcze Marcin, czyli _cinas z forum.

Wydaje mi się, że nim będzie się najlepiej umówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis jest wewnątrz klapki, lub w instrukcji obsługi (do ściągnięcia po polsku z Moje Renault).

 

Znalazłem w instrukcji, ale opisane jest tam tylko około 50% bezpieczników, z czego może 12 szt. pokrywa się z moim zdjęciem ^^. Zerknę na bezpieczniki w komorze silnika, może tam znajdę.

 

Jak jesteś z Poznania to znam świetnego i sprawdzonego elektronika/elektryka w Komornikach. Specjalizuje się w Renówkach.

 

Mógłbym prosić o namiary i jeśli znasz, to jaki byłby koszt naprawy takiej awarii?

Edytowane przez krzysiunowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ElCarsu w Kaczorach jest jeszcze Marcin, czyli _cinas z forum.

Wydaje mi się, że nim będzie się najlepiej umówić :)

mógłby się kolega _cinas bliżej Śląska przeprowadzić - miałby więcej roboty no i kasy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny używany zwijacz do Fluence kupiłem za 149 zł. W ASO Olsztyn gość zaśpiewał ok. 900 zł z wymianą. Oczywiście mowa tu o tempomacie.

 

Dodano: 23 lis 2015 - 08:26

Dodam, że ASO nie naprawia, tylko wymienia na nowe. Samo nawinięcie taśmy na rolki w zwijaczu to, jak dla mnie, czarna magia. Trzy dni prób i zawsze coś wychodziło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!