Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja Megana z 2012 r ma zwykłe halogenowe reflektory. W pracy używam Kia Ceed 2012 i 2015 r, ten nowy model ma reflektory z soczewką wspołpracujące z halogenową żarówką podobnie jak Megane od 2014 r. I Kie też świecą marnie, więcej egzemplarze z 2012 r już prawie w ogóle nie świecą, mechanicy stwierdzili że wypaliły się soczewki. Z tego prosty wniosek, do żarówek halogenowych powinny być reflektory ze zwykłym odbłyśnikiem bo moja megana świeci po 4 latach jak szatan, kijanki się chowają. I od nowości w moim aucie nie przepaliła się żadna żarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego prosty wniosek, do żarówek halogenowych powinny być reflektory ze zwykłym odbłyśnikiem bo moja megana świeci po 4 latach jak szatan, kijanki się chowają. I od nowości w moim aucie nie przepaliła się żadna żarówka.

Masz rację. Sam przerabiałem temat soczewek zwykłych i na xenonach. Niestety soczewki szybko się wypalają i światła świecą bardzo słabo. Lepiej to trochę wyglada w bixenonach ale też nie ma szału. Wiadomo światła do jazdy dziennej dużo pomagają bo nie musza soczewki świecić cały czas więc ich trwałość się przedłuża. Teraz przeszedłem z xenonow na soczewkach na zwykle h7 i jest dużo lepiej. Oczywiście mówimy o samochodach nie nowych a 6-10 letnich. Co do samych żarówek to wg moich doświadczeń czy używa się hb3, hb4 czy zwykłych h7 to w zużytej przepalone soczewki świecą tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boje się pisać, bo pewnie znowu zostanę zmieszany z błotem, ale LED z tymi soczewami działa bardzo dobrze :notacrook:

Tak wiem, że zdjęcie jest trochę przepalone ale chodziło o lepsze przedstawienie geometrii światła.

Postaram się wstawić lepsze zdjęcia, te niestety z telefonu. ;)

 

thumb_hosting_zdjec_1480442679__20161126_163234.jpg thumb_hosting_zdjec_1480442842__20161126_163224.jpg

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jwax, jakie to żarówki Led i z jakimi H7 je porównałeś na zdjęciach?

 

@airbites, w czym tak naprawdę jest problem, żarówki nie posiadają homologacji, czy reflektory nie mają odpowiedniej homologacji aby używać je razem z żarówkami Led?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jak będziesz tłumaczył w razie wypadku,potrącenia czy cos innego...?

No cóż, obyśmy ani ja, ani Ty nie musieli się tłumaczyć. Szerokości, uwagi... rozwagi <piwko>

Dodano: 30 lis 2016 - 23:34

@Jwax, jakie to żarówki Led i z jakimi H7 je porównałeś na zdjęciach?

Na zdjęciach wyżej to nie jest prównanie, tylko inne naświetlenie zdjęcia (inny czas migawki). Ale jak tylko nadarzy się okazja, to postaram się zrobić porównanie ze zwykłymi H7 na jednym zdjęciu.

A moje LED'y to takie:

thumb_hosting_zdjec_1480543820__2016-11-30_23-08-01.jpg

 

To jest zestaw na diodach PHILIPS LUXEON ZES Generacja 7'a (LUMILED). Niestety oryginały mają wadę i nie nadają się do naszych układów. Dlaczego? Niestety mają za szeroki przedni łepek, który skutecznie robi "dziurę" w rozkładzie światła. Dlatego trzeba go... odciąć :notacrook: I tutaj pewnie trzeba się pożegnać z gwarancją. Ale efekt jest doskonały. Poniżej kilka zdjęć

 

Lewe to zestaw z na diodach ZES, poprawej zestaw na diodach MZ (teraz siedzą u mnie jako światła drogowe) ZES o wiele jaśniesze od MZ.

thumb_hosting_zdjec_1480544998__img_1925.jpg

 

Przed obcięciem łepka:

thumb_hosting_zdjec_1480545594__img_2061.jpg

 

Po obcięciu łepka:

thumb_hosting_zdjec_1480545649__img_2147.jpg

Niestety, jak widać zdjęcia wykonane w dwóch różnych miejscach, ale różnicę widać :) Oczywiście jasność boków się niezmieniła.

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie jestem zadowolony z oświetlenia Megane III (soczewki) , pomimo zamontowania żarówek Osram Night Breaker Unlimited.

Po roku ich użytkowania dostałem nerwów i postanowiłem dzisiaj podjechać na stację diagnostyczną, diagnosta mówi ,że nie da się ustawić świateł.

W przeprowadzonej rozmowie wspomniałem, że wymieniałem żarówki a on stwierdził, że wygląda na to ,że źle je zamontowałem w gnieździe.

Wymontowałem reflektory, zajrzałem do żarówek wszystko jest w porządku żarówki dobrze leżą w gniazdach.

Czy ktoś z szanownego grona również ma taki problem, wydaje mi się, że jest to wada fabryczna reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiliśmy jeszcze też porównanie na kolegi Megi oryginalnej żarówki H7 (Philips) z żarówką Tungsram +150%, czy coś takiego.

Jak myslicie, która to? Lewa, czy prawa? ;)

thumb_hosting_zdjec_1482100150__img_4641.jpg

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie ledów bez homologacji ze zwykłymi żarówkami jest bez sensu (chyba że te akurat co piszesz mają homologację) z prostego powodu, nie są one dopuszczone do ruchu. Temat taki sam jak z tzw. Zenonami. Może i auto Ci będzie świecić lepiej ale przy pierwszej kontroli ITD albo mądrzejszych policjantów wezmą Ci dowód, nie mówiąc o przeglądzie. A tak samo jak Ci kolega powyżej napisał jak potrącisz pieszego i udowodni Ci że go oślepiłeś to temat masz wszędzie przegrany. Przerabiałem historię z soczewkami i "zenonami" i nie warto.

 

Podobno (choć sam nie sprawdzałem) można soczewki regenerować z dobrym efektem. Koszt około 500zł/kpl. Słyszałem że efekty są bardzo dobre.

Edytowane przez f1e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jasne, odciąłem piłką do aluminium ostatnie kilka millimetrów (4-5mm, miejsce w którym zaczyna się zgrubienie, czyli tuż za płytką, na której są przylutowane diody.

Ale to nie jest koniec zabawy! Odcięcie to akuart najprostrza sprawa. Konieczne będzie jeszcze poprawne wypozycjonowanie gnieździe (pion), oraz zakupienie lejków kuchennych z silikonu ;-) To nie żart! Chodzi o poprawnie działanie pozycjonowania świateł. No i szybka zabawa w układanie kabli wewnątrz reflektora.

Ale jak jest zainteresowanie, to mogę dokładnie opisać krok po kroku.

 

Co do niebieskich, to jeszcze nigdy mnie nie zatrzymali, choć wielokrotnie byłem mijany i to nie tylko w Polsce], bo niby z jakiego powodu? Światła świecą idealnie białym światłem, geometria jest super, a moc? Sporo poniżej Xenon'a.

 

Jeżeli chodzi o przeglądy, to na razie nie ma problemu, bo auto nowe wiec jeszcze dwa lata luzu. Ale jeśli nawet to jak będziesz miał wszystko poprawnie ustawione (czyli nie za wysoko i nie za nisko) to nie będzie tematu. Geometria świecenie jest idealna, ale trafisz na maniaka to czort znajet. :huh: Druga opcja to podmianka z kolegą jak ma podobny rocznik. Podmianka całych lamp zajmuje 10min! Dosłownie 10min. - dwie śruby, skobelek blokujący, odpinasz od kostki jednej, drugiej i wychodzi cała lampa :-)

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!