Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też stwierdzam, że światła mijania są bardzo kiepskie. Mam Megane z końcówki 2014r. Czy ktoś już wymieniał żarówki na inne? Coś to dało? Na jakie?

Zamówiłem H7 OSRAM UNLIMITED +110% DUO i zobaczymy, chociaż dzisiaj jechałem i było ok, może muszę się przestawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tzn ja powiem tak zmieniłem żarówki ma osram night breaker unlimited i poprawa jest ale dalej twierdzę że nie ma szału a czemu tak twierdzę? bo posiadam również Megane 1 i megane 2 i mają taką samą żarówkę wszystkie 3 modele i one świecą dużo jaśniej i dalej niż w megane 3 a powiedzmy sobie szczerze że chodź by megane 1 ma już reflektory 15 letnie a świecą no po prostu mega jasno i daleko do megane 2 nie ma co porównywać nawet świateł z megane 3 bo tam to już wogóle jest kosmos,W tym modelu po prostu wygląda na to że włożyli szajs a nie reflektory i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Papuga

A ja kolego zmieniłem właśnie na żarówki jakie podałeś w swojej wypowiedzi czyli Osram Night Breaker Unlimited, podniosłem a raczej ustawiłem sam światełka bo w serwisie mi tak ustawili ze pożal się Boże i świeca rewelacyjnie mimo to ze soczewki, zasięg jest spory :) i nikt z przeciwka mi nie mruga ze świece komuś po oczach.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jakość światła moim zdaniem jest w oryginalnych żarówkach bardzo zadowalająca. Problemem (u mnie) jest trwałość. Autem przejechałem dopiero 7 tys. i już padła żarówka H7 świateł mijania po stronie kierowcy. Na wymianę kupiłem (prawie) najtańszą możliwą z supermarketu - zobaczymy ile będzie świecić. oryginalna jaką mi wmontowali to Philips DOT 12972.

 

Swoją drogą, niepokoi mnie nieco fakt przepalenia żarówki już przy 7 tys., z czego używana była góra kilkanaście razy (auto kupione nowe pod koniec VII, jeździło głównie na światłach dziennych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem OSRAM H7 Cool Blue Hyper 5000K White Xenon, fajne niebieskie światło, boki super oświetlone, przód lepiej niż w Night Braker ale to nie xenony ....... zastanawiam się na wymianą soczewek ale do Poznania mam daleko a sam tego nie wymontuje i nie zamontuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia. Światła mijania bardzo słabe. Szczególnie jak pada deszcz jest dramat. Wymieniłem żarówki na Philips jakieś tam (3 miejsce w teście w Auto Świecie ostatnio) i poprawy nie widać.

W porównaniu do Peugeota 305 sprzed 20 chyba lat to w ogóle nie świecą ;-) jeśli chodzi o poprzednie świeższe fury - Passat czy Accord to są naprawdę kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę! Kupiłem je przed przeczytaniem gazety, ponieważ były "markowe", tanie. Były jeszcze jedne no-name (niedużo tańsze), a kolejne markowe ze trzy razy droższe więc wybór nasuwał się sam. Dopiero później dorwałem gazetę na jakiejś stacji.

Wiem jednak (z doświadczenia i komentarzy innych użytkowników), że "zwykłe" światła w nowych samochodach z reguły świecą gorzej niż w tych starszych. Mam jeszcze Nissana Micrę i tam światła są chyba jeszcze gorsze niż w Meganie. Zapewne jest to zrobione po to, aby w przyszłości przy zakupie nowego samochodu, dobrze się zastanowić nad soczystą dopłatą do ksenonów czy innych podwójnych laserów. Choć może to jedynie moja teoria spiskowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teście AŚ, o którym wspominasz, najwyżej z Philipsów są X-treme Vision plus 130%. Kupowałem je ostatnio do innego samochodu, w wersji H4 (i takie też są w tym teście). Są drogie ale na szczęście okazały się dobre. Zapewne nie takie kupiłeś, teraz w podobnych opakowaniach i nazwach są różne typy Philipsa w różnych cenach.

Natomiast zauważalnie wzrasta reklama Osram Night Breaker i to różnej formie, np. na TVN Turbo był taki tzw. test, który te żarówki wygrały, a potem widziałem inne rodzaje reklamy. Oczywiście w związku z tym, cena jest jeszcze wyższa niż wspomnianych Philipsów, a czy naprawdę warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!