Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie napięcie ładowania 15.4. Akumulator dobry słabo pali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Megane III, 1.5 dci 105 koni, zapalila mi sie kontrolka, ze akumulator slabo odpala, mechanik sprawdzal, ze akumulator jest dobry. Ładowanie akumulator pokazuje od 15.2 do 15.4 co moze byc przyczyna ze slabo odpala ? mechanik mowil ze ako jest dobre pozdrawiamn

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony regulator napięcia w alternatorze. Będzie gazował elektrolit. Jak jest obsługowy sprawdź poziom elektrolitu -dolej wody destylowanej. Napraw to bo szkoda akumulatora. Prawidłowe ładowanie 13.9-14.5V.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik sprawdzal akumulator swoim sprzetem i mowil ze dobry, a jak wlaczalem wczoraj zaplon to wyskoczyl komunikat ze rozladowany akumulator, czyli reasumujac bedzie to regulator napiecia w akumulatorze ? A mam jeszcze pytanko, moze nie z tego dzialu, samochod gdy jest odpalony to jest wyczuwalne jak drga na wolnych obrotach, czuc to ewidetnie w srodku, poduszki pod silnikiem dobre, mialem podpiete pod komputer, wszystko bylo oki, poki co zaden mechanik potrafil powiedziec o co chodzi, moze wy Panowie wiecie ? dziekuje pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie akumulator pokazuje od 15.2 do 15.4 co moze byc przyczyna ze slabo odpala ?

Problem jest według mnie banalny. Stary akumulator i ze zbyt niskim napięciem, co moduł ładowania odczytuje naładować go za wszelką cenę i stąd takie wartości napięcia, podczas pracy silnika. Po zaniku ładowania (wyłączony silnika), akumulator sam się rozładowuje i kolega ma problem z odpaleniem. I tak będzie w kółko, aż nie padnie całkowicie akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!