Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

brak zapłonu, problem z czytnikiem karty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z MEGANE III phI ('10, 1.5dci). Po włożeniu karty startowej do czytnika nie ma żadnej reakcji na licznikach -tj. brak jest włączenia zapłonu, zerowy brak na włożenie jakiejkolwiek karty, nawet zła karta nie powoduje wyświetlania komunikatu NIEWŁAŚCIWA KARTA.

Bateria w pilocie jest OK. Karta jest OK - obie są dobre, otwierają auto itp. Czytnik jest OK - sprawdziłem w innej takiej samej MEGANE i czytnik działa, odpalają inne MEGANE. Inne czytniki nie działają - wkładałem inne działające czytniki, nadal zero reakcji. Bezpieczniki są OK - sprawdziłem pod deską i pod maską

Wtyczki są OK - sprawdziłem pod deską i pod maską odłączając i podłączając ponownie włącznie z BCM/UCH

Nie mam kompletnie pomysłu co to może być - żadnych wcześniej objawów nie było.

Jedynym co mnie nie pokoi to dziwne pikanie - wydobywało się z pod deski rozdz. z prawej strony. Wydaje mi się, że może to być od alarmu - poprzedni właściciel zamontował Proxima. W każdym bądź razie po odłączeniu zasilanie od puszki z bezpiecznikami to ponownym podłączeniu zaczeło przez chwilkę pikać.

Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł.

Edytowane przez RoFAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś pomoc w naprawie?

 

na str. 10 jest moduł UCH, a na str. 12 jest rozpisana wtyczka w której są kabelki do modułu karty :

3 26B Sygnał + obecności karty

4 26BK - czytnika karty

5 26BH + czytnika karty

6 26BG Sygnał danych modułu UCH/czytnika karty

7 26BD Sygnał synchronizacji modułu UCH/czytnika karty

8 26N Sygnał + włączania/wyłączania silnika

 

Myślisz że idę dobrym tropem.

PLATFUSI.PDF

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za porady - rano walczylem, najgorzej bylo znalesc to male ustrojstwo ale jednak sie udalo'

odciolem kabelkim zmostkowalem i bangla :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!