Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

złamany bagnet oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mimo iż auto posiada elektroniczny wskaźnik oleju od czasu do czasu sprawdzam poziom oleju też ręcznie przez bagnet i tu pojawił się problem gdyż podczas sprawdzania bagnet sie ułamał i jego większa częśc pozostała w środku (bagnet pękł przy takim zgrubieniu na nim tak jakby takiej czteroramiennej gruszce). Tu moje pytanie czy coś może się stać? Czy ten elemenmt wpadł do miski olejowej? Czy dalej pozostaje w rurce na bagnet? Czy aby go wyjąć trzeba demontować miskę olejową? Czy ta rurka na bagnet jest demontowalna i ewentualnie najpierw tam zobaczyć?

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć wszystkim! 

Proszę o podpowiedź jak wyjąć tą rurkę prowadzącą bagnet? 

Odkręciłem dwie śruby przy czujniku temp. powietrza w dolocie ale dalej nie wiem czy mam tą rurkę po prostu pociągnąć do siebie czy jest jeszcze jakiś zaczep poniżej który muszę odblokować?  Najgorsze w tych plastikach to urwać cokolwiek dlatego podpytuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 00:44, Renia08 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Zrobiłem dokładnie to samo. Jakiś rok temu mi się złamał fabryczny. Pewnie osiadł na dnie miski olejowej. Kupiłem metalowy zamiennik, nic się z nim nie dzieje przy sprawdzaniu poziomu oleju.

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z zamiennikami tylko chciałbym mieć pewność że długość zamiennika jest właściwa co oryginału bo wiadomo bagnet ma pokazywać możliwie najdokładniej a chciałabym unikać jakiegokolwiek przekłamania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogólne - czy prowadzenie bagnetu jest po prostu wysuwane z bloku silnika czy tam jest jakieś zapięcie żeby je odłączyć? Zauważyłem że ulamana część bagnetu jest wysoko i po wyjęciu elementu ze zdjęcia będę mógł usunąć pozostałość. 

Screenshot_20201204-211029_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Niestety mnie też spotkało to nieszczęście dwa dni temu mechanik wymieniał olej przy okazji wymiany uszkodzonego przegubu chciałem sprawdzić poziom oleju bo mechanik powiedział że wlał cały baniak oleju 5 litrów.  Wyjąłem bagnet wyczyściłem szmatką włożyłem powtórnie i już cały nie wyszedł część bagnetu od zgrubienia została. Miałem nadzieję że utknęła w rurce którą natychmiast odkręciłem ale nic z tego wpadła do miski olejowej i problem nie wiem co zrobić zostawić czy odkręcać miskę olejową mam obawy że coś może się uszkodzić. Sam pod blokiem nie zrobię mechanik to koszty. Czytałem że nie jestem sam z tym problemem niektórzy już ten problem mają mam obawy czy się coś nie uszkodzi.

EDIT:

Witam. Bardzo mnie to nurtowało co z urwaną plastikową końcówką (12cm) bagnetu. Byłem pewien że znajduje się w misce olejowej. Pożyczyłem od kolegi kamerę inspekcyjną jeszcze raz zdemontowałem gumową rurkę i włożyłem kamerę w blok silnika ale tam ani śladu końcówki upewniłem się że jednak dostała się do miski olejowej byłem pewien że to jednak plastik to nie utonie w oleju ale będzie w metalowej rurce która prowadzi bezpośrednio do miski olejowej ale jej nie było trudno pech. Jestem kilka dni po wymianie oleju więc myślę będzie pływać co najmniej do następnej wymiany oleju jak się zdecyduję zdjąć miskę olejową. Jak już miałem kamerę inspekcyjną postanowiłem i zobaczyć w gumową rurkę do bagnetu bez jakiegoś przekonania że cokolwiek wykryję i tu moje zdziwienie końcówka bagnetu tkwi w tej gumowej rurce nieźle zaklinowana tak mocno że poprzednie próby wypchnięcia w ciemno nic nie dały to mnie upewniło że końcówka w misce olejowej. Po odpowiedniej operacji dała się w końcu wypchnąć uf jestem zadowolony nowy bagnet w drodze. 

  • Zwycięzca 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!