Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

+ i - meganki


wujamateo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie zamierzam kupić megankę II i po obejrzeniu kilkunastu ogłoszeń zauważyłem następujące rzeczy:

1) meganki w dieslu są tańsze od meganek na benzyne? Dlaczego ? Przeważnie to diesle są droższe ? Jakieś są niedopracowane?

2) Czym lepiej kupić megankę z silnikiem 1,5 dci,czy 1,9? Słyszałem, (tylko czy to prawda) ,że te 1,5 nie są aż tak awaryjne niż te 1,9.. ?? Podobno 1,5 nie ma dwumasy,tylko zwykłe sprzęgło?

 

Dodam, że nie jeżdżę strasznie szybko,przeważnie zgodnie z przepisami,tylko jak się śpieszę,to chcę mieć mocy, żeby spokojnie i szybko wyprzedzić inne auto.

A co najważniejsze na rok robię około 15tyś. Co mi doradzicie? Lepszy 1,6 16v ,czy któryś z dieselków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie diesla to najlepszy wybór to 1.9dCi (występują w wersjach po 2006r.) Jeśli nie jeździsz dużo to najbezpieczniejszym wyborem będzie benzyniak 1.6. Prosta konstrukcja, rozsądne spalanie, niska awaryjność. Diesle są tańsze, ale tylko te w kiepskim stanie, zazwyczaj bez żadnej historii serwisowej, które sprawiają kłopoty i lepiej sprzedać niż ciągle naprawiać.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiegowe opinie.

Diesle są droższe bo jest ich zwyczajnie znacznie więcej na rynku, kilkukrotnie.

Miałem Scenica IIphI z 1.9dCi, przejechałem 100tyś (kupiłem gdy miał 116tyś). Żadnych problemów. Tylko trzeba dbać o olej i kupić dobry egzemplarz. Znam wielu posiadaczy 1.9dCi i większych problemów z nimi nie ma.

1.9 dCi PhII czyli po 2006 mają lepsza pompę oleju i tyle. 1.5dCi jest bardzo oszczędny, ale sporo słabszy i bardziej wysilony niż 1.9dCi

Najlepsza opcja jest 2.0 dCi, ale tych jest naprawdę mało i są w cenie. Raczej wszystkie dCi mają dwumasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz koniecznie diesla to najlepszy wybór to 1.9dCi(występują w wersjach po 2006r.)Jeśli nie jeździsz dużo to najbezpieczniejszym wyborem będzie benzyniak 1.6.Prosta konstrukcja,rozsądne spalanie,niska awaryjność.Diesle są tańsze,ale tylko te w kiepskim stanie,zazwyczaj bez żadnej historii serwisowej,które sprawaiją kłopoty i lepiej sprzedać niż ciągle naprawiać.

najlepszy to 2.0 dCi, rok minął, nie wlozylem w auto nic poza eksploatacją. Miałem problemy z elektryka w tylnej klapie, przewody na zgieciu sie polamaly, ale chwila zabawy i naprawione. Zrobiłem 11 tyś. głównie trasa, bo po Krakowie do pracy na nogach, a tak to mpk.

 

Na autostradzie auto prowadzi sie jak marzenie, a 2800 obrotów przy 150km/h jest bardzo komfortowe.

Edytowane przez volfeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 16v, diesle w dwójkach przed fl to jeżdżące skarbonki

Jak się kupi zajeżdżone to tak. Sam ma megankę w benzynie z 2003 roku i jakoś jeżdżąca skarbonką nie jest. A mam ją już ponad 6 lat. I przez ten czas włożyłem w nią w naprawy około 4 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupi zajeżdżone to tak. Sam ma megankę w benzynie z 2003 roku i jakoś jeżdżąca skarbonką nie jest.

czy ja coś takiego napisałem na 1.6 16v które użytkowałem 10lat? pisałem o dieslach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!