Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie na zimnym silniku.


dawidgoral

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy na zimnym silniku, słychać stukanie.

Szczegóły:

-stukanie słychać w trakcie przyspieszania (do ok. 2200 obrotów, wyżej nie próbowałem go kręcić) na zimnym silniku (tak do ok. połowy zakresu temperatury oleju)

-na wolnych obrotach nie słychać żadnych stuków zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku

-dźwięk tego stukania jest podobny jak przy obróconej panewce, ale zdecydowanie cichszy

-pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to panewka, ale obrócona panewka słyszalna byłaby przez cały czas

-stukanie pojawiło się przy okazji ostatnich silnych mrozów (poniżej -15 stopni Celcjusza)

-silnik jest niespełna 20 tysięcy kilometrów po kapitalnym remoncie i do tej pory nie sprawiał żadnych problemów

-przed zimą ok. 2000 kilometrów wstecz wymieniłem Olej (ELF 10w40) + filtr oleju MANN, filtr powietrza MANN, filtr paliwa Bosch, ropę leję na zaufanej stacji Shell

 

Ja raczej wykluczałbym obróconą panewkę, ze względu na to, że stukanie nie jest ciągłe. Czytałem coś, że może to stukający wtryskiwacz, albo coś z zaworami. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie :rolleyes:

 

PS. 150 km wstecz wymieniłem zawór odmy, jeśli może to mieć jakieś znaczenie.

Edytowane przez dawidgoral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli objawy ustępują na ciepłym silniku to może być wina oleju 10W.

Ja leję 5W i jest ok.

 

P.s. Na tapatalku nie widzę o jakim silniku mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie teraz mam 4 1,9 dci i każde wydawało taki metaliczny klekot, który zaczynał się od ok 2000obr/min. W obecnym espace tego prawie nie słychać, bo jest lepiej wyciszony, ale dźwięk jest.

Jedni mówią, że to klepią zawory bo olej jeszcze nie rozgrzany, inni że wtryski (można dolać olej 2T do ON).

Ja już sobie tym głowy nie zawracam, uznałem że ten typ tak ma, skoro w czterech silnikach dzieje się to samo, a problemów brak. Leję tylko zwykły ON i cieszę się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to mój też 4-ty 1.9 dci

1 - 107KM

2 - 120KM

3 - 130KM

i 4 - 120KM który wydaje taki dźwięk gdy jest zimny, żaden inny wcześniej takiego dźwięku nie wydawał ze siebie

dodam że ten dźwięk jest już od 800 obrotów i rośnie w miarę dodawania gazu ale tylko gdy jest zimny. gdyby to była panewka to by cały czas stukała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to DAREN pewnie u Ciebie jest coś innego niż u mnie. Mój przy obrotach jałowych trajkocze jak standardowe dCi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm właśnie wróciłem z megi podłączając clip-a i trochę się zdziwiłem korektami na dwóch wtryskach, daję sobie rękę uciąć że około 1.5 miecha wcześniej wszystkie oscylowały w granicach + 0,5 - 0,5 ... to może jednak wina wtrysków

post-2544-0-78424900-1459279742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej do baku dobry olej 2T w proporcji 1:200 i przejedź na tym ze 2-3 baki paliwa.

Dobry olej, czyli nie miksol, a coś pokroju Elf Moto 2 Off Road 2T, albo Ravenol Scooter 2T półsyntetyk.

Może korekty na wtryskiwaczach się trochę poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym pokazuje ok 320 bar a na rozgrzanym ok 275 bar ale to też uzależnione pewnie było od obrotów

 

Dodano: 31 mar 2016 - 16:33

mały up

mianowicie stukanie na zimnym ustało :D

nie stało się to tak o ale po podpięciu clip-a. jak ost go podpinałem żeby podejrzeć korekty wtrysków to wykonałem jeszcze dwa przyuczenia w sterowniku silnika jedno dotyczyło EGR-u a drugi był taki ogólny :) Po wykonaniu i rozłączeniu się z megi odpaliłem auto które było po jednym odpaleniu (żeby podejrzeć wtryski). Myślę pewnie temp już miał ale rano przy temp -2* auto odpaliło bez żadnych stukań i to już drugi poranek taki jak i po dłuższym postoju. Jakby ktoś mógł wykonać taką operacje clip-em i potwierdzić to mielibyśmy jakiś trop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!