Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dla zainteresowanych Megane III WL2135F


Marco_RLKP

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych Megane z poniższego linku:

http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-salon-polska-dynamic-ID6ycnFt.html

 

Podczas rozmowy z właścicielem dowiedziałem się, że: auto kupił jako nowe w leasingu, z którego wykupił i użytkował przez 1,5 roku; nie było żadnych awarii i napraw blacharskich i było regularnie serwisowane

 

Pierwsze co rzuciło się w oczy podczas oglądania auta jeszcze w komisie:

- duża liczba zarysowań na karoserii: listwa na drzwiach PT, tylny zderzak (+5cm pęknięcie przy prawym nadkolu), przedni zderzak + wiele innych

- źle spasowane drzwi kierowcy (co wyjaśniło się podczas wizyty w ASO)

- felgi porysowane + zagięty rant na jednej z nich

- opony zimowe na felgach to chińczyki (chyba Goodride), za to prawie nowe; letnie właściciel dokłada do auta (nie wiadomo jaki jest ich stan)

- środek też zaniedbany (zarosowania na plastikach, brudna podsuftika)

- auto nie ma ważnego badania technicznego

- OC do 13 stycznia

 

Mimo wszystko auto zostało zabrane do ASO, gdzie po kontroli wyszło:

- tylko jeden serwis w ASO przy 30 tys. km w kwietniu 2012 roku (a wg. właściciela tylko ostatni serwis miał być poza ASO zrobiony - żadnych potwierdzeń przegladów po tym jednym nie ma, nawet z nieautoryzowanego serwisu) - no chyba, że przez te kilka lat zrobił tylko 2 serwisy to może i jest to prawda ;)

- lakierowane 3 elementy: zderzak przód, błotnik i drzwi kierowcy (wg. właściciela nie było żadnych napraw blacharskich)

- kilka innych spraw jak akumulator, wyciek oleju z miski olejowej itd

post-3021-0-03338200-1451995664_thumb.jpg

 

 

Wiadomo, że żadna z tych rzeczy nie jest poważna (lakierowanie mogło być wynikiem obcierki parkingowej), ale jednak auto nie zostało zakupione. Głównie z powodu podkoloryzowania stanu auta przez właściciela i niepewnej historii seriwsowej. Może inny zainteresowany uzna, że to auto jest warte swojej ceny (sprzedający nie chce zejść poniżej 29 000 PLN) - dla nas nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tle rynku aut używanych jest to propozycja w miarę warta zainteresowania. Zagadką pozostaje nieuczciwość sprzedawcy w zakresie malowania elementów nadwozia. Z danych w CEPIK 2.0 wynika, że samochód faktycznie nie ma przeglądu- ostatnie badanie miał 2 stycznia 2014 roku i przebieg wtedy zarejestrowany to 73 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- felgi porysowane + zagięty rant na jednej z nich

Swoją Megankę kupiłem na takich samych felgach i niestety musiałem je wymienić, ponieważ były bardzo mocno porysowane i miały sporo odprysków na rantach.

Wydaje mi się, że są dość miękkie i dość szybko się rysują oraz zaginają, co w sumie potwierdził fachowiec od prostowania (często miał ten wzór u siebie).

Po zapoznaniu się z kosztem renowacji, zamieniłem je praktycznie 1:1 na felgi 16" w prawie idealnym stanie.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego auta na żywo, jednak chciałbym zwrócić uwagę na działanie ASO podczas takich kontroli.

Wg mnie powinni poinformować, że w megane III ograniczniki drzwi i osłony amortyzatorów to standard. Przechodziłem to w swoich megankach, zauważyłem to też w tych, ktore oglądałem i w tych, które przyjeżdżały do mnie na clipa.

Wyciek z miski widziałeś, czy uwierzyłeś na słowo? Może to tylko zapocenie?

Lakierowanie elementów pomijam.

Akumulator? 250zl kosztuje nowy, właściciel pewnie tyle by opuścił gdybyś się postawił.

Jak aso sprawdzało moją megankę i gdyby nie moja wiedza na temat auta, to by wyszło, że sprzedaję złom. Tak twierdził pajacyk z biura obsługi i ubierał wszystko w słowa tak, żeby klient dołożył kasy i kupił nówkę z 1,6 pod maską i korbami z tyłu. Mechanik moje auto określił jako stan idealny i klient kupił.

Ja bym z autem podjechał do niezależnego warsztatu, który za rzetelne sprawdzenie weźmie mniejsze pieniądze, ale sprawdzi wszystko jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinni poinformować, że w megane III ograniczniki drzwi i osłony amortyzatorów to standard.

 

Też miałem MIII (Coupe 2.0 TCe) i jak sprzedawałem to też osłony amortyzatorów były teoretycznie do wymiany.

 

I jak napisałem na początku - tu nie chodzi tylko o to co zostało "wykryte" w ASO (w większości spraw typu ogranicznik, osłony to groszowe koszta), ale o zwykłe ściemnianie przez sprzedającego czego ja nie trawię i dlatego decyzja została podjęta taka, a nie inna. Dlatego też napisałem, że być może innym to auto się spodoba, a dzięki temu tematowi będą wiedzieć co zastaną na miejscu :) Plus wielka niewadoma z serwisem. A ponieważ w tych silnikach wymiana oleju jest bardzo istona (dodatkowo skrócenie interwałów wymiany oleju do 15 tys. km znacznie wydłuża życie - zmniejsza ryzyko obrucenia panewek) brak jasnej historii serwisowej dodatkowo przekreśliło to auto.

 

A, i od zeszłego czwartku do dziś jakimś cudem książka serwisowa zaginęła :mellow:

Edytowane przez Marco_RLKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że auto było kombinowane to nie ma się co dziwić, ale ogólnie rzecz biorąc, ja bardziej bym zaufał swojemu mechanikowi, niż ASO, która bierze duże pieniądze, a opowiadają często pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!