Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przegląd


maciekhu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w mojej megi wyskoczył mi komunikat "zaplanuj przegląd za 30 dni"

pytanie moje jest takie: Czy jest jakaś możliwość aby ten komunikat wygasł? np reset kompa? i co sie stanie po tych niby 30 dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, miałem ten sam problem u siebie kilka dni temu. Również robiłem zgodnie z instrukcją z tego filmu i nic. Pomogło dopiero jak wsadziłem kartę i wtedy szybko kliknąłem w górę lub w dół tymi przyciskami aby pokazał się napis "Czas do przeglądu" czy jakoś tak - dokładnie nie pamiętam jak to było zatytułowane. Wtedy w to wszedłem (musisz chyba długo przytrzymać strzałkę w górę lub dół) i jak wejdziesz to będziesz widział, który przegląd kiedy się kończy. I wybierasz ten, który chcesz skasować (będziesz miał napisane "0 km" lub "0 dni" w zależności co u Ciebie wystąpiło pierwsze). Dopiero wtedy długo trzymasz strzałkę w górę lub w dół i się wyzeruje licznik danego przeglądu. Przepraszam, że tak nie precyzyjnie opisałem, ale męczyłem to chyba z 15 minut na różne sposoby i dopiero coś na styl tego co opisałem zadziałało :-) PRzypuszczam, że ta procedura w filmie była pokazywane w Megane, które było zaprogramowane na przeglądy co 2 lata lub 30 tyś. km. Teraz dodatkowo jest ten coroczny więc widocznie procedura resetowania wygląda troszkę inaczej.

 

Daj znać czy się udało. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak zrobisz usunięcie komunikatu to również odliczanie kilometrów i dni do kolejnego przeglądu zacznie zliczać od nowa od momentu resetu. Więc jak planujesz wizytę w ASO to lepiej to zrobić w momencie kiedy wszystko już będzie wymienione i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem świeżo po długim wymęczeniu się z tym problemem resetowania. Przypuszczam, że problem większości ludzi wynika stąd, że tak jak na filmiku przyciskają długo strzałkę w dół/w górę (jest obojętne) w momencie kiedy na wyświetlaczu pokazuje się na pomarańczowym tle napis "Wykonaj przegląd". To błąd!

Trzeba wyklikać się do miejsca kiedy pojawia się napis na zwykłym ciemnym tle "Czas do przeglądu" lub "Pozostało do przeglądu" (nie pamiętam) i dopiero wtedy długo przytrzymać obojętne który z dwóch przycisków strzałek. Dokładnie tak jak napisał 3 posty wyżej Sebastian_wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!