Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba w ocenie meganki


Grzesiek01

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę złorzeczyć ale auta z salonu to często największe trupy - bo ludzie wierzą że tam im badziewia nie wcisną.. i to znam z opowieści z pierwszej ręki niestety. Często takiego auta nawet miernikiem nie sprawdzają..

 

Szczerze? Trochę aut już miałem,przejrzałem itp i nigdy w salonie nie trafiłem na jakiekolwiek większe niezgodności z opisem auta.

Edytowane przez Grzesiek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest właśnie to , czemu ten sprzedawca zdecydował się na wymianę tego rozrządu (...) jak jeszcze według podanego przebiegu nie trzeba było go wymieniać?

 

Rozrząd wymienia się co X kilometrów lub X lat w zależności co nastąpi pierwsze. W Megane III z silnikiem 1.6 16V 110 KM producent zaleca wymianę rozrządu co 150 000 km lub co 6 lat. Mój dziadek robi samochodem 5 tyś. km rocznie ale mimo to rozrząd wymieniał po 5 latach od zakupu samochodu a miał wtedy przejechane niecałe 30 tyś. km.

 

Szczerze? Trochę aut już miałem,przejrzałem itp i nigdy w salonie nie trafiłem na jakiekolwiek większe niezgodności z opisem auta.

 

Potwierdzam również na swoim przykładzie z poprzednim autem oraz na dwóch samochodach, które jeżdżą w rodzinie. W zeszłym roku jak zostawiałem w Renault Thalię w rozliczeniu za Megane to sprawdzili wszystko łącznie ze stanem akumulatora o mierzeniu grubości lakieru nie wspominając :-) Jak do nich się przychodzi po nowe auto i zostawia stare w rozliczeniu to im nie zależy żeby je brać, tym bardziej jak byłby to szrot bo tego by nikt od nich nie kupił potem :) To nie komis Mirka, który będzie się bawił w kręcenie licznika i zmianę gałki biegów z wytartej na nową :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebastian_wifi , i właśnie Twój dziadek jest takim rozrzutnym filantropem , w pozytywnym znaczeniu oczywiście.

Ale żaden biznesmen, co handluje starzyzna nie robi tak nieroztropnych wydatków bez powodu.

Bo jak wymienił rozrząd, to czemu jeszcze przed sprzedażą tego auta w "super stanie" nie wymienił akumulatora, amortyzatorów , opon na nowe i nie wymienił filtrów i oleju ?

I tym właśnie chciałem Ciebie sprowokować do analizy, bo co byś pomyślał, gdyby w ogłoszeniu było podane że właśnie są wymienione np. amortyzatory na nowe?

Przy tak małym deklarowanym przebiegu.

A przy przebiegu 93 tys , to sprzedawca powinien się chwalić że chwilę temu zrobiony był przegląd ( po 90 tys, bo te meganki miały przeglądy co 30 tys km),a tu cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z naklejką.

W Meganie II jeździłem bez niej rok, aż ktoś się przyczepił.

W Meganie III jeżdżę już ponad pół roku ;)

Dokładnie ta naklejka to nie żaden wyznacznik. Sam nie mam od 3 lat gdy od kamienia pękła mi szyba, po jej wymianie stwierdziłem, że zaryzykuję. Jakoś u diagnosty i policmajstra przez tyle czasu przechodzi. Acha i jeszcze jedno jak mnie zatrzymają to nie zasłaniam czapką miejsca gdzie jej nie ma tylko zwyczajnie mówię, że czekam na odbiór po wymianie szyby z wydz komunikacji. Małe acz skuteczne rozmijanie się z prawdą. Tak wiem - wstydzę się, że tak nieetycznie sobie poczynam ale jaka przy tym frajda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko dziś przed rejestracją przeszło przegląd techniczny. Okazało się,że oprócz tego co powiedzieli w salonie są także nowe klocki hamulcowe oraz sporo części (tuleje,sworznie itp). Tak więc póki co oprócz problemów z bakiem (komputer pokazuje 37 litrów przy pełnym baku) to wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!