Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ryczenie silnika


Sibilian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżym użytkownikiem Renault Fluence z 2014r. z silnikiem 1.6 16v 110km KM. Czy to jest normalne, że silnik ryczy przy podjazdach na strome wzniesienia? Wiem, że jest głośny - powyżej 90km/h już to czuć a jazda przy 120/130km/h to już średnia przyjemność dla ucha ale to prawdopodobnie kwestia budżetowego wyciszenia ściany grodziowej silnika, zastanawiają mnie jednak te podjazdy pod wzniesienia, silnik chodzi jak traktor, nie słabnie, nie brakuje mu mocy ale zachowuje się tak jakby był mega obciążony. Myślałem, że to może wina lpg ale na benzynie jest to samo.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie normalne. Zależy z czego się przesiadłeś.

Generalnie wyciszenie auta jak i kultura pracy tego silnika, w porównaniu z nowymi jednostkami, pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podjeździe obroty nie są specjalnie wysokie, około 3200. Przy zwykłych pagórkach nie słychać tego ale mam w okolicy kilka stromych podjazdów i tam ryk jest spory. Dzwoniłem do firmy, która zajmuje się wyciszaniem aut i potwierdzili mi że Fluence jest wyciszony prowizorycznie i należy do bardzo głośnych aut (chodzi o 1.6) z wynikiem 72,6db. Faktycznie moje Clio 2 1.4 8v nie ryczy tak jak Fluence. Zdecyduję się raczej na wyciszenie u nich, z tego co mówili to we Fluence takie wyciszenie składa się z wyciszenia grodzi silnika, maski, przednich nadkoli i kawałka podłogi, cena 1400zł. Nie demontują kokpitu, nie ma to wpływu na gwarancję.

Edytowane przez Sibilian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sibilian - zapewne.

Ale

Fluence jest wyciszony prowizorycznie i należy do bardzo głośnych aut (chodzi o 1.6) z wynikiem 72,6db

tu akurat nie jest mowa o silniku tylko o całości.

 

tu też masz temat o wyciszaniu:

http://megane.com.pl/topic/33786-wytlumienie-i-uszczlnienie-komory-silnika/

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z drzwiami przód/tył + tylne nadkola, cała podłoga i bagażnik to koszt 4000zł ale z tego co się dowiedziałem to jedynie pod car audio ludziska to robią, tyle bym już nie zapłacił bo audiofilem nie jestem :-)

Dzwoniłem do ASO w sprawie wyciszenia pod maskę ale liczą sobie razem że spinkami ponad 300zł, wolę trochę dopłacić i mieć (mam nadzieję) spokój.

Edytowane przez Sibilian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!