Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik nie odpala z przycisku Start


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Megane II 1.6 16v z 2002 r. Mianowicie: Z 4 miesiące temu przydarzyło mi się, że samochód nie chciał odpalić. Wkładając kartę i naciskając Start włącza się zapłon i żadnej reakcji. Wtedy odczekałem i zapalił. Z tydzień temu to samo się stało i wyjąłem baterię z karty i "hulało". Wczoraj nie mogłem praktycznie wcale uruchomić dopiero z "popychu" odpalił. Po przejechaniu z 20 km wyłączając silnik normalnie mogę go uruchomić. Natomiast dzisiaj już wcale nie chce odpalić. Jedynie z popychu. Dodam, że nie chce odpalać ani na jednej ani na drugiej karcie chociaż po włożeniu jej nie pokazuje żadnych błędów a po wyłączeniu zapłonu jest napisane "wyjmij kartę". Nie pokazuje się żaden Service ani nic w tym stylu. Jedynie od czasu do czasu pojawia się po włożeniu karty "Baterie Karte Leer" mimo iż wymieniłem baterię.

 

Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Tak z ciekawości zajrzałem do tej skrzynki z bezpiecznikami. Kiedy "poruszałem" tą skrzynką i kabelkami (najlepszy sposób swoją drogą :D ) to samochód odpalił. Czyżby nie było gdzieś styku?

 

1. pytanie niezwiązane z tym problemem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że po włączeniu zapłonu (nie zapalając silnika) spod maski dochodzi dźwięk. Gdy wyłączam silnik to z tego czegoś dochodzi takie podwójne piknięcie. Tak z ciekawości chciałbym zapytać co to jest i czy to normalne.

 

Z tego "czegoś" dochodzi dźwięk:

6e8498d74ac.jpg

 

2. pytanie też nie związane z tematem. Też z ciekawości chciałbym spytać co to może być. Po włączeniu zapłonu (nie uruchamiając silnika) gdzieś spod deski rozdzielczej słychać jakby szum. Co to może być i czy to też normalne :)

 

Kolego zapoznaj się z regulaminem zamieszczania zdjęć i zastosuj się do niego. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmmm... a nie wiecie czemu wyświetla mi nieraz randomowo (???)komunikaty "Baterie Karte Leer" mimo, że włożona jest nowa bateria? Nieraz pokazuje się taki komunikat a nieraz nie.

 

Dodano: 06 lut 2016 - 11:42

Wie ktoś o co chodzi z tym komunikatem? Może złe baterie kupuję czy coś innego.

 

// Randomowo miałem na myśli losowo od słowa Random :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!