Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł haka megane III kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem hak używany wraz z wiązką kabli.Niestety brakuje dwóch "modułów" przynajmniej tak wynika z pdf-a producenta wiązki.W związku z ich brakiem chciałbym zastąpić

je jakimś wykonanym ręcznie "modułem" np. na przekaźnikach ,gdzie wykorzystam wiązkę która jest do gniazda 13 pinowego.Przydałby się jakiś schemat takiego modułu.Z góry dziękuję za schemacik lub jakąś pomoc.na pdf moja wiązka.Pozdrawiam

megane III 13 PIN.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, rok temu również montowałem hak w swojej Megane, ale nowy. Również kombinowałem i podłączyłem bez modułu, ale sypało błędami i światła tylne działały jak chciały :) Rozmawiałem ze znajomym elektrykiem i powiedział, że w grę wchodzą tylko dedykowane moduły do tego samochodu. Ostatecznie zostawiłem u niego samochód i mi to wszystko poskładał do kupy z dedykowanym modułem. Z ciekawostek to dodam, że w module który posiadam po podłączeniu przyczepy jest test świateł (nie potrzeba dwóch osób aby się upewnić, że wszystko jest prawidłowo podłączone) oraz odłącza czujnik cofania, aby nie piszczał po wrzuceniu wstecznego. Także jak na moje to nie ma opcji, żebyś sobie sam ten moduł stworzył. Zresztą gra nie warta świeczki bo ten moduł o ile dobrze pamiętam kosztował 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup moduł haka i użyj wiązki - nie trzeba będzie ciąć kabli lub używać dziadowskich szybkozłączek. Nie jestem pewien czy nie musisz kupić modułu z obsługą PWM. W Jeepie jakiś czas temu zakładałem mhs4 i mogę polecić. Oryginał sporo droższy, choć ja trafiłem do Sceniola używany kompletny oryginał (hak, wiązka, moduł) za 270zł. Muszę tylko korozji się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie to ja poproszę jakiś link z wiązką, która współpracuje z megi III kombi rok 2015. Od przeglądanie neta głowa mnie już boli i nie wiem co kupić. Ktoś tu pisał że wystarczy dedykowaną wiązkę i wszystko samemu się ogarnie i nie trzeba haka tzn wiązki aktywować w kompie ???? A może znajdzie się ktoś na Śląsku co mi to to :) zamontuje. Pozdrawiam czytających.

 

Dodano: 24 lut 2016 - 17:35

i zero pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest z oryginalnej wiązki do haka. Ułamana jest część gniazda - na szczęście jak nie znajdę to da się podłączyć. Dam większą koszulkę termokurcz. i będzie działać, choć wolałbym by było jak należy. Fotki poniżej - tej z ułamanym gniazdem i takiej jak powinna być. I jeszcze fotka modułu. Jak masz taką na zbyciu to chętnie kupię - piny powinny dać się wyjąć.

 

thumb_hosting_zdjec_1456567599__mods32.jpg thumb_hosting_zdjec_1456567818__mods33.jpg thumb_hosting_zdjec_1456567833__mods34.jpg thumb_hosting_zdjec_1456567849__mods31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, rok temu również montowałem hak w swojej Megane, ale nowy. Również kombinowałem i podłączyłem bez modułu, ale sypało błędami i światła tylne działały jak chciały :) Rozmawiałem ze znajomym elektrykiem i powiedział, że w grę wchodzą tylko dedykowane moduły do tego samochodu. Ostatecznie zostawiłem u niego samochód i mi to wszystko poskładał do kupy z dedykowanym modułem. Z ciekawostek to dodam, że w module który posiadam po podłączeniu przyczepy jest test świateł (nie potrzeba dwóch osób aby się upewnić, że wszystko jest prawidłowo podłączone) oraz odłącza czujnik cofania, aby nie piszczał po wrzuceniu wstecznego. Także jak na moje to nie ma opcji, żebyś sobie sam ten moduł stworzył. Zresztą gra nie warta świeczki bo ten moduł o ile dobrze pamiętam kosztował 150 zł.

Czy możesz się dowiedzieć gdzie Twój elektryk podłączył ten przewód do modułu czujnika cofania? Kupiłem wersję modułu z wiązką i opisem do meganki 5 drzwiowej, a mam grandtoura, i u mnie jest inny moduł cofania. I jak aktywujesz sprawdzanie świateł po podłączeniu?

pozdrawiam

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!