Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Megane 2 kombi 2008r 1.5dci 105 KM.Auto zachowuje sie normalnie,nie kopci,nie traci mocy,przyspieszenie normalne,ale przy mocnym nagrzaniu silnika przy predkosci powyzej 120Km wyskakuje komunikat,,sprawdz wtrysk"i kontrolka pomaranczowy klucz.Podlaczylem ELM ktory wykazał bład P2263.-czyli wydajnosc ukladu doładowania.Ponowne odpalenie auta wszystko ok. bez bledow do czasu kolejnej jazdy z wieksza predkoscia.I tak bez przerwy.Przejmowac sie tym czy nie zwracac uwagi?Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejmowac sie tym czy nie zwracac uwagi?Co o tym sadzicie?

Ten błąd świadczy o tym, że ciśnienie doładowania przy dużym obciążeniu nie jest takie jak przewiduje sterownik silnika. Do sprawdzenia filtr powietrza, rurki gumowe między pompą podciśnienia a zaworem sterującym turbiną, przepustnica w dolocie powietrza oraz sterowanie łopatkami kierunkowymi turbiny. Obstawiam to ostatnie. Prawdopodobnie kierownica w turbince nie kieruje spalin tak jak potrzeba z powodu zalegającego w niej nagaru. Jeżeli masz możliwość to spróbuj podmienić te dwa elementy o których pisał mój poprzednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dziękuje za podane sugestie.Ponieważ doszły mi jeszcze inne kwestie nie związane z tym tematem zdecydowałem się na sprawdzenie clipem.Diagnoza zbyt niskie cisnienie paliwa na rampie,oraz obwód wlotu powietrza sygnał poza dolną granicą i sygnał poza górną granicą.Proponują zacząc od wymiany pompy paliwa,a dalej to już wolna amerykanka czyli wszystko po kolei i jak sami przyznali trudne do zlokalizowania.Ponieważ muszę trochę rozłożyc wydatki w czasie pompe wymienie w nastepnym miesiącu i na pewno napisze jakie dalej beda efekty.Na razie jezdze z umiarem.Dziekuje.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam od wczoraj ten sam problem, ale w silniku 2.0 DCI. Lecialem autostrada ok 140 i trach, komunikat sprawdz wtrysk i ograniczenie obrotow do 2000. Zgasilem auto, zapalilem, wszystko ok. Dzisiaj podpialem ELMa i blad P2263. Poleci ktos dobrego mechanika w Krakowie? Dodam, ze jechalem w sporej mzawce, moze cos zawilgotnialo?


 

@P_r_z_e_m_o przecież mam zgodę na pisanie bez polskich liter, w czym problem? Doradziłbyś coś w temacie, a nie czepiał się byle czego...

@luc4s niestety nowe forum nie pokazuje wszystkiego ;)

@P_r_z_e_m_o to zmieńcie regulamin na bardziej życiowy. 

Edytowane przez luc4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!