Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej z wodą w wydechu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewne pytanie, samochód stoi w garażu i jeżdżony codziennie prawie i pewnego pięknego poranka gdy odpaliłem samochód poszła chmura dymu takie nie wiem białego błękitnego, a na podłodze plama oleju z wodą (zdjęcia) co to może się dziać z Renią?

Pozdrawiam :)

post-79909-0-15119900-1457165986_thumb.jpg

post-79909-0-93539100-1457165992_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na krótkich odcinkach to czasami takie coś może wyrzucić z wydechu, szczególnie w niskich temperaturach.

Przegoń auto na jakimś dłuższym odcinku z większymi prędkościami, martwiłbym się gdyby występowało by to za każdym razem po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki robię po 150-200 kilometrów, auto przegoniłem i dalej tak samo, w zbiorniczku nie ma oleju i w oleju nie mam płynu, a za każdy razem jak odpalam jest tak, ale zauważyłem że trochę oleju mi bierze i tak jak by brak mocy, i wczoraj jak zdjąłem miskę olejową znalazłem kawałki metalu tak jak by nie wiem pierścienie na tłokach poszły na spacer, może być to przez pierścienie ?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie, samochód stoi w garażu i jeżdżony codziennie prawie i pewnego pięknego poranka gdy odpaliłem samochód poszła chmura dymu takie nie wiem białego błękitnego, a na podłodze plama oleju z wodą (zdjęcia) co to może się dziać z Renią?

Pozdrawiam :)

 

Uszczelka pod głowicą,lub sprawdz Sonda lambda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulotka mówi, że coś poważnego.

Sprawdzałem dzisiaj EGR i jest sprawny bo myślałem, że się zaciął ale to nie winna EGR.

Czujniki też sprawdzałem i sprawne bezpieczniki wszystkie dobre tak więc nie wiem co może być przyczyną.

Jutro odkręcę pokrywę zaworów ale nie wiem czy mi coś to da pokaże. I też turbo sprawdzałem i doładowanie jest. Obawiam się że to wina pierścieni na tłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że tylko uszczelka jutro zaczynam rozbieranie, tak więc napisze jutro co się stało.

Pozdrawiam:)

 

Dodano: 09 mar 2016 - 19:01

Więc tak.

Poszły pierścienie na tłokach ale szkody dużej nie narobiło, więc teraz trzeba przemyśleć czy regenerować czy wymienić na inny tylko na czystą benzynę. :D

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!