Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z pilotem radia Cabasse Auditorium Tronic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mój problem z radiem zaczął się 4 miesiące temu. Mam nawigację Carminat 8000 i radio Cabasse Auditorium Tronic ze zmieniarką na 8CD. Do listopada wszystko działało okej, aż tu nagle pewnego dnia zauważyłem, że przyciski od pilota zza kierownicy szwankują. Tzn, wciskałem plusik, żeby podgłośnić radio - a ono się pauzowało. Ściszanie na przykład nie działało wcale itd. Nie było to dla mnie wielkim problemem - bo dobrze działało sterowanie z panelu radia. W między czasie postanowiłem odłączyć kostki radia, bo myślałem, że może to uzdrowi pilot. Odłączyłem też akumulator i tu zaczął się problem. Odkąd kupiłem auto kod do tego radia mogłem wprowadzić wyłącznie za pomocą pilota przy kierownicy - tym pokrętłem. Nie dało się wprowadzić kodu z panelu radia. Może ten model radia tak już ma? W każdym bądź razie z niesprawnym pilotem - a właściwie niesprawnym pokrętłem pilota nie mogłem już wpisać kodu.

 

Znalazłem w internecie fachowca, który zajmuje się naprawą głośników, radioodtwarzaczy samochodowych i ogólnie car audio. Pojechałem do niego z tym problemem i na początku stwierdził, że problem tkwi w radiu. Zostawiłem auto, coś pogrzebał i w sumie nic nie zrobił, bo radio nie działało i tak. Potem powiedział, że problem tkwi pewnie w elektryce samochodu i kazał auto zostawić... Zostawiłem, posprawdzał wszystko i stwierdził, że to jednak nie elektryka tylko jednak radio!!

 

Znalazłem takie samo radio, kupiłem za 200zł i jakież było moje zdziwienie, gdy po podłączeniu pilot dalej nie działał. Czyli to nie wina radia. Pomyślałem, że może - skoro nie radio - to pilot jest winny. A że te piloty są dość tanie - bo udało mi się kupić za 20zł - to podjąłem się jego wymiany..

I co? no w sumie nic, bo wymieniony pilot działa tak samo jak tamten. Czyli nie działa. Po wciśnięciu kombinacji klawiszy 2 i 5 radio włącza się na dwie minuty pikając przy tym cały czas, ale po dwóch minutach wymaga podania kodu i problem powraca. Zauważyłem też, że przycisk który służy do zatwierdzania kodu radia i przeskakiwania po tych cyferkach - czyli ten na dole pilota - raz działa, raz nie. I podczas tego odsłuchu 2 minutowego zdarza się że przycisk "plus"- czyli zwiększanie głośności jest odbieranie jako pauzowanie.

 

Będę wam bardzo wdzięczny za porady co jest zepsute i jak to rozgryźć - jak uzdrowić ten piekielny pilot - bo jestem już bezradny.. Niby radio jest, niby działa, ale kodu wbić się nie da...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!