Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uruchamianie na podjeżdzie


Grzechuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj włączając silnik miałem dziwne zdarzenie.

Auto stawiam na podjeździe do garażu który ma spadek (garaż poniżej poziomu gruntu), odkąd mam to auto parkowałem tyłem czyli tył auta był niżej przód wyżej i wszystko było ok. Wczoraj zaparkowałem odwrotnie i odpalając rano silnik zapaliła mi się kontrolka STOP, pomyślałem że może to oznaka że oleju jeszcze nie zaciągnął no ale przecież przy jeździe z górki nie zapala się żadna kontrolka, zresztą na wyświetlaczu był komunikat że OIL OK. Dzisiaj rano też zaparkowałem testowo w ten sposób i było to samo. Jak podjeżdżam normalnie na gorącym silniku i nie gaszę od razu to jest OK. W tamtym roku też zdarzało mi się kilka razy tak zaparkować ale nie było żadnych problemów dopiero teraz.

Miał ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie komunikat STOP generuje czujnik poziomu płynu hamulcowego. Rok temu klocki były grubsze i poziom płynu był wyższy i takie parkowanie nie powodowało zaświecenia kontrolki stop. Zawsze z kontrolką STOP pojawia się komunikat o przyczynie wyświetlenia tej kontrolki, nie masz takiego komunikatu? Czujnik poziomu płynu w zbiorniczku jest z tyłu zbiorniczka, od strony grodzi i przy parkowaniu przodem płyn spływa do przodu zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o płynie, ale czy kontrolka STOP nie zaświeciła by się również przy zjeździe z górki?

Jak przyjeżdżam po pracy i tak parkuję to nie ma tego na gorącym silniku dlatego wiązałem go z olejem ale sam już nie wiem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak stromy masz podjazd. Zazwyczaj górki na drodze są sporo mniej strome niż podjazd do garażu. Przy zbyt niskim poziomie oleju zaświeca się kontrolka serwis i komunikat o dolaniu oleju. Najprościej to przeczytać komunikat ukazujący się z kontrolką STOP i będziesz wiedział w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!