Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Korekta wydatku paliwa 1.9 dci megane


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj podpiąłem clipa do megane 1.9 dci i sprawdziłem korektę wydatku paliwa.

cylinder 1 12 mg/cp

cylinder 2 -12 mg/cp

cylinder 3 0,7 mg/cp

cylinder 4 -0,7 mg/cp

 

Zastanawiają mnie ujemne wartości. Czy to jest dobrze? Mieszczą się wyniki w granicach?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym i drugim cylindrze na pewno masz 12 czy 1,2?

Jak 1,2 to jeszcze akceptowalne. Wartości na minusie wskazują na to, że wtrysk przelewa, czyli paliwo idzie w przelew. Jak nie czujesz przerywania podczas przyspieszenia to powinno być ok.

Jak wartości masz na plusie to auto będzie więcej palić, kopcić i nie jest to zdrowe dla tłoków i głowicy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta może być dodatnia lub ujemna. Od -5 mm3 do 5 mm3. Ujemną nie ma co się przejmować. Normalnie powinna oscylować w granicach +-1 mm3. Większa wartość dodatnia występuje gdy wtryskiwacz już się kończy lub jest niskie ciśnienie sprężania na cylindrze.

Edytowane przez aniewa
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 i -1,2 tzn że wtryski do wymiany.

3,i 4 wtrysk rok temu wymieniałem i zakodowałem wszystkie za pomoca clipa.

 

Auto ogólnie dobrze sie zbiera ,nie kopci.

 

dzisiaj znowu test wtrysków:

1 wtrysk 1,2 (od skrzyni biegów)

2 wtrysk -1,2

3.wtrysk 0,5

4 wtrysk -0.5

 

Na komputerze spalanie pokazuje 8L/100 km ,czy jest to okey ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest to spalanie 8l, w mieście przy gazie wciśniętym podłogę, czy w innych warunkach?

Te wtryski nie są jeszcze takie najgorsze, powinny jeszcze trochę pojeździć.

Wlej w proporcji 1:200 na pełen bak dobry olej 2T do baku np. Elf Moto 2 Off Road 2T.

Jak wyjeździsz ze 3 pełne baki paliwa z takim dodatkiem to wtedy ponownie sprawdź korekty.

Spalanie może być podwyższone np. przez przepływomierz.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam renault megane 2 hatchback 1.9 dci w mieście 8 l ,a w trasie na komputerze pokazuje 6,7- jazda spokojna do 120 km/h w obu warunkach

dzięki za poradę Pawel

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam renault megane 2 hatchback 1.9 dci w mieście 8 l ,a w trasie na komputerze pokazuje 6,7- jazda spokojna do 120 km/h w obu warunkach

Mój Espace 1,9 120KM ma podobne spalanie, a jest pewnie z pół tony cięższy od meganki.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!