Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie na zimnym silniku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu mam ten problem lecz od niedawna znacznie się pogłębił mianowicie;

Auto gaśnie na zimnym silniku, wcześniej wystarczyło że mocno go przygazowałem do 5-6k obrotów i problem ustępował (gdybym nie przygazował mógłbym odpalać go 10 razy i od razu by gasł) teraz już mocne przygazowanie nie pomaga i muszę go trzymać na obrotach by nie zgasł do momentu kiedy silnik trochę się nagrzeje (wystarczy minuta).

 

Trochę o aucie:

Auto z 2004r na gazie (odpalam na benzynie - sekwencja),

1.6 16V 113KM BM0

 

wymieniane:

KZFR, czujniki położenie wału (3 rodzaje), przepustnica

 

Błędy jakie wywala komputer (mi na elmie nie pokazuje ale u mojego mechanika co podłącza się "Autocom 2012" wyskakują):

0335 - Obwód czujnika prędkości silnika; brak sygnału prędkości silnika lub zakłócenie sygnału prędkości silnika - nieciągły

0136 - Sonda lambda za katalizatorem; przerwa w obwodzie - nieciągły

0136 - Sonda lambda za katalizatorem; zwarcie do plusa zasilania - nieciągły

0638- Przepustnica napędzana; błąd programowania pozycji jałowej - nieciągły

0010 - czujnik położenia wała rozrządu; problem z natężeniem sygnału - nieciągły

0010 - czujnik położenia wała rozrządu; problem z natężeniem sygnału - nieciągły

 

Co do sondy lambda to jest to najprawdopodobniej efekt zagazowania (2 lata temu wymieniałem sondę bez efektu)

nie robiłem "wczytania przepustnicy na clipie" - nie znam nikogo z odpowiednim sprzętem a mojemu mechanikowi nie udało się tego zrobić a nie którzy mówią że robi się to samo/automatycznie.

 

Czy macie jakieś pomysły co Renacie może dolegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!