Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1ph2 lub Megane Lubelskie


defil85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako że moje poprzednie auto uległo uszkodzeniu jestem zmuszony poszukać nowego. Nie znam się niestety na samochodach więc proszę o pomoc w wyborze.

Na auto chciałbym przeznaczyć ok 7 tys zł., ale te tańsze też miło widziane.

 

Autko dla rodziny 2+1 wymagania:

- najchętniej w benzynie – do pracy mam raptem 6km (wszystkie odległości w jedną stronę), plus trasa 70km i 150km raz w miesiącu, do 800km miesięcznie. Czytałem dużo pozytywnych opinie o silnikach 1.6 16v., aha no i nie jeździłem nigdy autem w gazie.

- klima, radio, 5 drzwi, no i w sumie tyle.

 

Jeździłem wcześniej Megane 1ph2 kombi 1.9dti 98km, - młody trochę podrósł więc nie musi mieć dużego bagażnika, dlatego myślałem nad Megane 1ph2 lub Scenic 1ph2 – trochę na wyrost ale przyszłościowo.

 

Widziałem na forum że jest Scenic 1.9dci do sprzedania, ale nie wiem czy przy moich przebiegach warto pchać się w diesla.

Autko najlepiej z Zamościa lub okolice, czyt. Lublin, Hrubieszów itp.

 

Kilka ogłoszeń:

Megane 1.6 16v z niemiec, bity w przód/bok, pełna elektryka - tego nie widziałem na żywo,

Dziwne relingi, niedawno rejestrowany(pół roku temu maks), spora cena ? - tego też nie widziałem,

 

Komis, dziwne ledy rejestraca z innej części kraju- wiem gdzie stoi

wgniota na dachuteż wiem gdzie stoi

 

Pozdrawiam, dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jest prawda, ja nowego auta szukałem od grudnia 2015 r. W komisach 95% aut jest albo kręcona albo powypadkowa albo bez historii. Jak znajdziesz godny egzemplarz, to cena jest ok. 4-5 tys. PLN wyższa od średnio rynkowej dla danego rocznika. W końcu trafił mi się egzemplarz z polskiego salonu. Także tak jak Szybki54 pisze :)

 

Ale wracając do Twojego wątki, to ja miałem i mam diesla, miesięcznie jeżdżę tyle co Ty, a czasem więcej, czasem znowu mniej. Widzę, że miałeś też diesla w Megance, więc masz doświadczenie. Ja do pracy mam trochę mniej niż Ty i nie narzekam na diesla :) Jak coś zapraszam do Lublina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również polecam 1.9dci. Sam takim już jeżdżę 9 lat, rocznie robię około 8-9 tys. km i samochód jest super. Małe spalanie, elastyczny silnik, tanie części zamienne.

A do tego jak trzeba, to po wymontowaniu foteli masz wielki bagażnik.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

W końcu kupiłem autko wybór padł na chyba najbrzydszego scenica 1 ph2 jakiego spotkałem 1.6 16v+LPG, ale technicznie prawie wszystko w porządku (klima nie działa :( i tylna szyba).

A wszystko dzięki mojej małżonce, bo już miałem kupić też scenica ale w najbogatszej opcji, wszystko mającego, i byłem umówiony na drugi dzień na odbiór a moja żona zaczęła mówić weź zadzwoń jeszcze gdzieś obejrzyjmy jeszcze inne, ta skóra chyba ci rozum zaćmiła, no i obejrzałem mega brzydkie auto w lepszym stanie technicznym ale gorszym wyposażeniem no i jest.

Pozdrawiam wszystkich szukających samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziałająca klimatyzacja...życzę powodzenia bo w większości przypadków koszt jej przywrócenia do sprawności jest tak wysoki, że niedziałająca już pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!