Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana uszczelki pokrywy silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Dzisiaj odebrałem Megankę po pierwszym przeglądzie i dowiedziałem się, że muszę jeszcze raz przyjechać na wymianę uszczelki pokrywy silnika bo wyszło jakieś zapocenie. Zapytałem jak długo potrwa naprawa i pan powiedział, że od 2 do 3,5 godziny :unsure:

Koledzy czy rzeczywiście wymiana tej uszczelki tyle trwa? Naprawa gwarancyjna.

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że od razu nie proponowali zostawienia samochodu. Tak tyle może trwać podmiana uszczelki w ASO, choć pewnie dałoby radę szybciej ale oni mają konkretne wytyczne z ustalonym czasem pracy i tego się trzymają, za to im zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle trwa, bo trzeba wymienić pasek rozrządu.

Pokrywa zaworów trzyma wałki rozrządu, więc inaczej się nie da.

Powinni wymienić pasek, najlepiej w rolkami (przy takim przebiegu w wymianę rolek jednak wątpię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu a tego to nie wiedziałem? A tak przy okazji, wymienili olej i wskaźnik elektroniczny pokazuje jedną kropkę mniej. Czy tak może zostać, czy kazać dolać? A swoją drogą, poziom oleju ma wpływ na żywotność KZFR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to chodzi o pokrywę zwrotów? Jeżeli tak to tam niema uszczelki tylko masa uszczelniająca. Ja dałem to zrobić bo mi się gwarancja kończyła i zaraz żałowałem bo źle zrobili i zamiast pocenia miałem wyciek (Wyciek oleju z silnika w dwu letnim samochodzie (przebieg 40 tyś. km).

http://megane.com.pl/index.php?/topic/67296-Wyciek-oleju-z-silnika-w-dwu-letnim-samochodzie-%28przebieg-40-ty%C5%9B%2E-km%29%2E). Jak pojechałem drugi raz to zrobiłem dym to zrobili już dobrze, ale co straciłem czas i nerwy to już mi tego nikt nie zwróci.

 

Generalnie te silniki tak mają i można z tym jeździć. Scenic II 1.6 110 KM w rodzinie też się poci od nowości ale nie było nic robione a auto ma ponad 100 tyś. przebiegu i jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś :( Rzeczywiście pocenie jakieś widzę i teraz nie wiem jechać na naprawę czy nie? Rozumiem, że olej w tym Sceniku nie ubywa?

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że olej w tym Sceniku nie ubywa?

 

Nic nie ubywa, a olej wymieniany co 30 tyś. km.

 

Od siebie dodamjeszcze, że jestem równy miesiąc po tym jak ponownie uszczelnili mi silnik, zrobiłem ponad 2000 km i jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hm to może jednak pojadę, mam jeszcze rok gwarancji.

 

Dodano: 17 kwi 2016 - 19:31

Dzisiaj przyjrzałem się "poceniu" na pokrywie zaworów i zobaczyłem to, co sfotografował kolega Sebastian_wifi, to znaczy krople oleju w zagłębieniu pokrywy.

Moim zdaniem naprawa jest konieczna, ponieważ to nie jest zapocenie tylko mały wyciek. Co ciekawe inaczej niż na zdjęciach Sebastiana śruby nie są zapocone tylko widać olej w zagłębieniu.

 

Dodano: 01 maj 2016 - 11:56

Pokrywa zaworów uszczelniona tydzień temu w ASO dzisiaj wyciek znowu się pojawił. Umawiam się na drugie podejście :(

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Nie chce zakładać nowego tematu. Jaki jest moment i procedura wymiany pokrywy zaworów w 1.5dci k9k836. Drugi raz już wymieniałem i cieknie...

Gdzieś przewinęło mi się 11nm jest to prawidłowa wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!