Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas przekładki kół na letnie zauważyłem komunikat awaria układu hamulcowego. Podniosłem auto na lewarku tylko z tyłu, pozostałe koła opierały się na ziemi. Zapomniałem wyjąć kartę z czytnika, żadna kontrolka na tablicy się nie świeciła. Gdy tylne koło było w powietrzu pokręciłem nim mocno i od razu komunikat na desce. Robiłem tak kilka razy i za każdym razem po kręceniu zapalał się komunikat ze serwisem, stopem i ABS. Za chwilę znikał. Podczas tego kręcenia na chwilę było słychać jakby jakaś pompka coś pompowała i za chwilę komunikat jak wcześniej. Gdy karta opuściła czytnik naturalnie powtórzyłem jaszcze raz to samo i nic nie wyskoczyło. Wydaje mi się, że któryś z czujników zareagował na jedno tylko koło obracające się gdy pozostałe stały w miejscu. A może ktoś potrafi to inaczej wyjaśnić?.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta była w czytniku to najprawdopodobniej zadziałał układ ESP i przyhamowywał Ci koło, stąd ten dźwięk pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ESP. Chyba , że to ABS. Naturalnie podczas normalnej jazdy zero komunikatów. Albo w tym czasie jak auto było przechylone wyłapał sygnał ze zbiorniczka o małej ilości płynu hamulcowego. Miałem tak kiedyś podczas postoju na dużym wzniesieniu. Po odpaleniu wywalił powyższy komunikat i za chwilę znikł gdy auto się wypoziomowało.

Edytowane przez roberto197272
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem normalny objaw, karta była w czytniku więc zasilanie było w aucie, po wyjęciu jej go nie ma, czujnik ABS zanotował inny obrót koła niż pozostałe więc zasygnalizował usterkę, miałem tak przy wymianie klocków z tyłu (gdy ruszyłem) świecił się komunikat o usterce ABS-u do czasu wychwycenia sygnału z czujników przy kołach (pełny obrót koła), wywaliło mi też na sekundę usterkę układu hamulca podczas szybkiej jazdy po krętej górzystej drodze, było to jakieś 4 lata temu po prostu podczas przechyłu nadwozia czujnik zanotował mało płynu stąd ten komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!