Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moduł haka holowniczego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zainstalowany hak firmy Steinhof. Po podłączeniu przyczepki zniknął lewy stop w samochodzie i gnieździe podłączenia przyczepki. Przyczepka fabryczna (Neptun). Wiązka ma prawdopodobnie moduł- tylko jest problem z jego lokalizacją. W bagażniku, na nadkolach, w lampach- nic. Może ktoś miał tego typu perypetie. Za wszelkie wskazówki odnośnie możliwych miejsc montażu modułu- serdeczne dzięki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katmir - Miałem taki sam objaw jak podłączyłem swój hak bez modułu. Po uruchomieniu samochodu i wciśnięciu stop za pierwszym razem się zapalał, przy kolejnym ginął lewy stop. Jak na moje to Twoje objawy są takie jak u mnie jak tego modułu nie było. Czy masz czujniki cofania w samochodzie? Jak jest moduł to po podłączeniu przyczepy powinien automatycznie dezaktywować czujniki, abyś mógł w ciszy cofać z przyczepą :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady

sytuacja na dzisiaj:

Z gniazdem chyba wszystko OK. Po podpięciu komputera okazało się , że są jakieś błędy. Po 10 minutach stop się odnalazł (programowo).

Niestety- pojechałem bez przyczepki:) po podpięciu sytuacja się powtórzyła. I to może jednak świadczyć o braku modułu (tak jak sugeruje sebastian-wifi)

Następna wizyta z przyczepką- może coś zdziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

problem rozwiązany:

po zdjęciu zderzaka ukazały się sprytnie schowane przewody wiązki, które bezpośrednio podłączone były do świateł bez żadnego modułu. po zainstalowaniu modułu światła w przyczepce działają jak trzeba.

dzięki za zainteresowanie tematem i sugestie.

Temat zamknięty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!