Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej z tłumika 1.9 DCI


Kuchar

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie wg licznika 80 tyś kilometrów i co mnie bardzo dziwi jest to udokumentowane. ALe znajomy który ma Audi mówił że jak je kupił miał podobną sytuację i powymieniał wszystkie filtry zrobił płukanie silnika jakimś świństwem, zalał nowy olej i mówi że jak ręką odjął. Warto spróbowac a jak nie to regeneracja turbinki, sprawdzałem w necie koszt około 1000 zł, nawet nie szukałem ile kosztuje nowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie czary mary z płukaniem silnika nie wierz, tylko wymien sobie turbine.Wypłukać to możesz sobie interccoler i węże z oleju.Nowej nawet nie szukaj,weż po regeneracji,ma całe bebechy nowe,nie warto dawac kilku tysiecy złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek 708 ma rację i nie czekaj bo może sie to źle skończyć dla silnika.Ja już też zmieniłem (przeb150tyś) bo miałem podobne objawy,co prawda nie leciał mi olej z tłumika ale brał na 3000km 0,5 litra oleju.Wymieniłem i teraz śmigam bez lęku,że cos się stanie a i spalanie spadło średnio o litr! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę wyciągać turbinkę, za bardzo mi się to nie uśmiecha szczerze mówiąc. Ma może któryś z kolegów jakieś rady odnośnie tej operacji, na co powinienem zwrócić uwagę ? No i oczywiście kiedy ją wyciągnę czy można w jakiś sposób ocenić stopień zużycia zanim zaniosę ja do regeneracji ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce Ci się Kuchar, z tym samemu bawic? Żeby wyjechać z turbiną to jeżeli jesteś niedoświadczony potrzebujesz ok.2 godzin.Nie lepiej podjechać do warsztatu który zajmuje się naprawą turbin??? Dobry warsztat naprawi Ci to w jakieś 6 godzin.

czy można w jakiś sposób ocenić stopień zużycia zanim zaniosę ja do regeneracji ????
Przecież już wiesz jaki jest stan turbiny :-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie jestem teraz w Polsce i muszę to ustrojstwo wysłac do kraju, bo tutaj takich rzeczy się nie robi tylko wstawia nowe :P

 

[ Dodano: 2008-04-23, 22:20 ]

dzieki kolegom za wszystkie rady :P w sobote zabieram się do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchar,jesteś pewien,że nie ma w Angli firm zajmujacych sie regeneracją??? Ja jestem w Austri i tu są takie firmy,fakt jest drożej niż w Polsce ale można wymienić.Poszperaj trochę na necie,może cos znajdziesz.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.reconditionedturbo.com/Renault_Intercoolers.html znalazłem tą firmę w UK ceny rzekłbym bardzo przystępne nawet dla porównania w Polsce. Napisałem maila do firmy o dokładne informacje, dam zna jak odpiszą. :P

 

[ Dodano: 2008-04-29, 19:42 ]

Niestety pogoda byłą do kitu. A tak z ciekawości dysponuje ktoś może instrukcją demontażu TURBO, nigdy tego wcześniej nie robiłem i nie chcę czegoś popsuc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!