Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chłodnica klimatyzacji - która wersja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do wymiany chłodnicę klimatyzacji (Megane III Grandtour 1.6 16V rocznik 2010). Widzę, że są 2 wersje różniące się elementem w lewej dolnej części no i nie mogę znaleźć informacji, która będzie pasować do mojego modelu.

 

post-89454-0-17144900-1463428858_thumb.jpg

 

W internetowych katalogach części przy obu wersjach podana jest informacja, że były/są montowane w tej wersji. Nie mogę doszukać się informacji na podstawie czego skojarzyć wersję chłodnicy z danym modelem samochodu, jak np. rocznik, silnik, czy np. klimatronic vs manual, albo jeszcze coś innego (?) Może ktoś z Was orientuje się na tyle żeby pomóc, miał do czynienie z tymi chłodnicami lub dysponuje jakimś pewnym katalogiem?

 

Wiem, że najprościej odczytać numery OEM z części, która znajduję się w samochodzie, i tego próbowałem, ale bez rozkręcania prawie nic nie widać. Czy ktoś się orientuje gdzie te numery są nadrukowane? Ze zdjęć chłodnic wydaje mi się, że to górny brzeg. Jeśli tak to zastanawiam się czy żeby je odczytać nie wystarczy odkręcić tej plastikowej maskownicy, która znajduję się pod maską pomiędzy reflektorami? Czy może to dopiero pierwsza warstwa i dalej będą kolejne przeszkody?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, ale wszystko jest tam tak zabudowane, że ciężko coś dostrzec.

Ostatecznie spróbowałem z tym górnym plastikiem żeby odczytać numer i się udało.

 

Załączam zdjęcie może komuś się przyda.

1) demontaż kanalika powietrza z prawej (oznaczone na żółto, łatwo wychodzi)

2) pięć śrubek

3) potem wystarczy delikatnie odgiąć ten plastik, pod spodem jest drugi, który też odginamy i widać chłodnicę z numerem

 

post-89454-0-70113200-1463636571_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!