Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek z przedniego amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niestety przyszedł czas na wymianę przednich amortyzatorów. Teraz tylko nie wiem jakie wybrać. Chce kupić oryginalne znalazłem dwa różne numery części pasujące do mojego modelu (Megane III HB 1.5 DCI 78kw):

- 543020008R 232zł za sztukę

- 543020016R 160zł za sztukę.

Również muszę wymienić osłony amortyzatora. Czytałem że najlepsze są firmy Monroe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzałeś tutaj LINK to te amortyzatory są zamienne jak przewiniesz na dół strony to zobaczysz odpowiedniki. Z tego co pamiętam to na pierwszy montaż szły KYB.

Tak więc jeżeli chcesz mieć to samo to sprawdź co masz wybite na obecnych amortyzatorach.

 

Możesz też kupić zamienniki Monroe wraz z odbojami LINK

Te amortyzatory są produkowane w Polsce (Monroe jest dostawcą dla Scenic III) więc jakość nie powinna odbiegać od produktów OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ceny sprawdzałem na tej stronie. Jestem tylko ciekaw czym spowodowana jest taka różnica w cenie ?

Monroe ma również dwa rodzaje tych amortyzatorów droższe i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatorów jest kilka rodzajów:

OE (OEM)- to te które idą na pierwszy montaż

OES - to zamienniki które montuje serwis (tego samego producenta co OE) przynajmniej do samochodów na gwarancji.

Kiedy wchodzi nowszy model producent zawęża liczbę dostępnych opcji oraz wprowadza oszczędności.

AM - zamienniki innych firm (sachs, kyb, monroe, bilstein, etc.)

W tym przypadku śmiem twierdzić że jest to chwyt marketingowy a amortyzatory są zamiennikami.

 

Co do Monroe to pewnie są Original i Reflex. Różnica jest w prędkości reakcji amortyzatora.

Reflex jest bardzo dobry na autostradę gdyż bardzo szybko reaguje np. na zmianę pasa przy dużej prędkości.

Ponadto usuwa szumy związane z rodzajem nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się między amortyzatorami:

- KAYABA 339724 179,33 zł na sztukę

- 543020016R 160zł za sztukę

Lepiej kupić droższy zamiennik czy tańszy oryginał ?

Do tego muszę kupić części opisane numerami 1 oraz 3

Wybór padł

1: MONROE PK190

3: SNR M255.10

Proszę o opinie czy podjąłem dobrą decyzje. :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 10 - zasady zamieszczania zdjęć :!: -Prezes

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak są zamienniki amortyzatorów do megane 3 , to te amorki są za pół ceny.

Jeszcze 4 lata temu , jak nie było zamienników, to oryginały dochodziły do 400 zł za sztukę.

Osłony na amortyzatory to polecam tylko gumowe, a nie te oryginalne, nie wiadomo z czego są , to znaczy z czegoś co się tylko szybko rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!