Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

umiejscowienie sterownika obok silnika


Daud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dzisiaj założyłem lpg do mojego autka megane 1.4 tce w Alltop w W-wie, obsługa miła i konkretna, wszystko założone estetycznie, ogólnie wrażenia z montażu i pierwszej jazdy pozytywne tylko ...

po powrocie do domu (jazda ponad godzinę w korku w godzinach popołudniowych) otworzyłem maskę, buchnęło gorącym powietrzem i wtedy uzmysłowiłem sobie jak blisko sterownik jest silnika. Dotknąłem go i ... był gorący. Może nie jak rozgrzana patelnia ale dość gorący. Parę centymetrów odstępu co prawda jest ale i tak wydaje się że silnik rozgrzewa sterownik. Ktoś z Was orientuje się jakie temperatury wytrzymują te urządzenia??? Skoro w środku siedzi mikroprocesor to pewnie sam trochę ciepła wytwarza. I dodatkowo jest dogrzewany z zewnątrz :(. Gwarancję chyba mam 5 lat (Stag Q-Next) ale wolę nie czekać aż mi to padnie.

 

Dodano: 08 cze 2016 - 08:28

Po dłuższym poszukaniu w necie już sam mogę sobie odpowiedzieć. Zakres temperatury pracy to -40°C +125°C czyli umiejscowienie urządzenia jest jak najbardziej ok :)

post-84529-0-36861600-1465328045_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa lata gwarancji, jak wytrzyma ten okres to będzie ok. Osobiście wolałbym żeby zamontowali mi sterownik gazu po prawej stronie w skrzynce akumulatora. Tak sobie zażyczyłem w moim megane 2. W megane 3 u mojego ojca też jest tam jeszcze sporo miejsca na ECU LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator mam jeszcze fabryczny i zajmuje całą skrzynkę. Renault chyba miało za dużą partię akumulatorów do diesli i ładowali jak leci.

A gwarancję na sterownik mam 5 lat :).

Edytowane przez Daud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!