Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Awaria komputera?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Piszę tu rzadko ale mam bardzo duży problem. Dziś wróciłem z Polski do Anglii i po uruchomieniu samochodu zaczęły pracować wycieraczki (same) następnie padł licznik, obrotomierz i temperatura silnika, zaświeciły się wszystkie kontrolki, właczył się wentylator silnika i światła, wszystkich tych rzeczy nie można wyłacząć oraz nie można zgasić silnika (muszę go zdławić sprzęgłem). Rozmawiałem z mechanikiem i jego rekomendacja to zalany bądź zawilgotniały komputer. Mam pytanie gdzie on się znajduje, powiedział mi żebym szybko do niego przyjechał. Sprawdziłem błędy i wyskoczył tylko błąd czujnika prędkości samochodu - P0500, który skasowałem i już się nie pojawia. Innych błędów komputer nie wynajduje. Samochód normalnie jeździ, zapala od pierwszego dotyku. Ma ktoś jakieś pomysły?

pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto stało pod chmurką? Jak długo?

Samochód stał na parkingu pod chmurką przez cztery dni. Jak mi wszyscy mówią przez weekend w całej Anglii przechodziły bardzo duże opady, nawet wczoraj jak wracałem jedna mnie złapała, tak lało że wszyscy kierowcy stanęli na autostradzie

 

Dodano: 14 cze 2016 - 09:37

Zwierzęta raczej nie ponieważ raz już to miałem ale było to pod domem - ruszyłem i wtedy silnik zaczął nierówno pracować i stanęły wskaźniki. POnieważ było to rano zawróciłem i pojechałem drugim samochodem. Po powrocie zrobiłem test błędów i nic a samochód po tym jeździł normalnie aż do wczoraj. Zapomniałem dodać, że świeci się cały czas informacja ELECTRONIC FAULT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas informacja ELECTRONIC FAULT

Z tego co wiem najczęściej w takim przypadku przewija się problem tego modułu z bezpiecznikami, który znajduje się po prawej stronie akumulatora. Trzeba sprawdzić czy nie dostała się tam woda, osuszyć, poszukać ewentualnej rdzy czy śniedzi, upalonych złączy. Na forum sporo tematów jest o module UPC, poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już wiem do wymiany jest moduł bezpieczników, raptem zaczęła lać się do niego woda. Moduł został wyciągnięty rozebrany wysuszony, styki przeczyszczone. Efekt był taki, że wszystko wróciło do normy jednak wczorajsza kolejna ulewa i jest gorzej bo nawet nie odpala, pewnie go szlag trafił do końca, zamówiłem juz moduł na allegro z takimi samymi oznaczeniami więc kilka dni to potrwa zanim dojdzie do mnie. Swoją drogą jakim trzeba być deklem, żeby zaprojektować i umieścić moduł elektryczny w takim miejscu. Mam już pewne pomysły jak to poprawić ale najpierw muszę uruchomić grata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej Megance jedna skrzynka bezpieczników jest na podszybiu, dosłownie nad tym otworem gdzie woda powinna spływać, jak on się zapcha to skrzyneczka sobie pływa ;) W tym wypadku dla UPC to i tak wydaje się bardziej "rozsądne" rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzeba będzie jakoś tą wodę inaczej odprowadzać, pomyślę nad tym w piątek, na szczęście mam czym jeździć.

 

Dodano: 17 cze 2016 - 18:02

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż kupiłem na allegro moduł, posiada on identyczne oznaczenia jak mój i tu pytanie. Czy ten zakupiony będzie działał na zasadzie plug&play czy będzie trzeba robić jakieś adaptacje. Na dzień dzisiejszy Renia jeździ ale nie ma wspomagania kierownicy i poduszek powietrznych, poza tym wszystko funguje.

 

Dodano: 24 cze 2016 - 17:42

Problem rozwiązany, wymieniłem ups i wszystko wróciło do normy, bez clipa, poprostu plug und play. Przy okazji znalazłem dlaczego tak się stało. Otóż w podszybiu zabrała się woda i jak lało to się przelewało i zalewało moduł, czyście odpływy bo ja miałem regularny basen !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!