Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bagażnik dachowy na szklane dachy - czy można?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić bagażnik dachowy w celu przewiezienia rowerów na wakacje na mojej Reni Grand Scenic która ma 2 szyberdachy. Chodzi mi tylko o bagażnik dachowy montowany do dachu (fabrycznych otworów) - żaden inny. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne dla tych szklanych szyberdachów? Czy zakupując jakieś nieoryginalne rozwiązanie mogę ten dach uszkodzić?

Posiadam uniwersalne uchwyty rowerowe do takiego zwykłego bagażnika dachowego więc nie będę kupował specjalnie bagażnika na hak czy nawet całej platformy na hak: za takie propozycje - dziękuję.

 

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi typu:

"Tak można kupić - stosuje się takie rozwiązania" lub "Nie takie rozwiązania mogą uszkodzić dach"

a nie rady tupu:

"kup platformę za 1500zł albo rowery na miejscu jak dojedziesz"

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent wyposażył dach w takowe otwory do montażu takowych belek to raczej nic nie powinno się stać, prawda jest taka że nic nie jest pewne na 100%. Masz podane na belkach wartości max obciążenia i proponuję ich "zbyt" nie przekraczać, na oryginalnych jest chyba max-40kg, kwestia tylko czy to się tyczy obciążenia jednej belki czy całości bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot! I to jest konkretna i sensowna odpowiedź! - Dziękuję.

 

Dodano: 22 cze 2016 - 16:59

Chyba cenna informacja.

Kupując uchwyty zamienniki (nieoryginalne Renault) należy zwrócić uwagę na typ\rodzaj uchwytu mocującego do dachu. Chodzi o to, że są różne i tylko te najbardziej podobne do oryginalnych do dachów szklanych się nadają. Takie z szerokimi mocowaniami nie ponieważ opierają się o dach szklany i mogą go uszkodzić. Te orginalne lub na ich wzór zamienniki są węższe.

 

NP:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SCII oryginalne belki opierają się w rowku pod okienkiem a nie o szklany dach czy też blachę dachu, jeżeli już to co najwyżej plastikowe maskownice mogą dotykać ale nie opierać się i tego też nie byłbym pewien... tam chyba jest mała szczelina między... w wolnej chwili cyknę ci zdjęcie jak to wygląda u mnie, bez szklanego dachu.

W razie co zawsze można podnieść je 2mm do góry przez podłożenie podkładek pod stopki belek i już nie będzie problemu.

Ja bym szukał oryginalnych belek do granda, najlepiej się prezentują i można złożyć je w tak zwaną lotkę/skrzydełko pod końcem dachu. Koszt różny zależny jak ci się uda trafić, cena waha się między 100 a 300zł i więcej... ale o zakupie oryginalnych trzeba myśleć sporo wcześniej, śledzić codziennie portale ogłoszeniowe i można trafić dobrą ofertę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest dokładnie tak jak piszesz i nawet ceny jakie podałeś się zgadzają (ja najtańszy znalazłem za 160zł reszta w cenie 250-350zł). A z robieniem dla mnie fotek nie musisz się fatygować bo ja (już) wiem o co chodzi. No chyba, żeby kiedyś ktoś jak trafi na ten post, wiedział o co chodzi.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!